تعمیر کولر های گازی اجنرال | تعمیر کولرگازی اجنرال | تعمیر کولر های گازی اجنرال در تهران

تعمیر کولر های گازی اجنرال

تعمیر کولر های گازی اجنرال، تعمیر کولرهای گازی یکی از خدماتی است که زمان و فصل و موقیعت نمی شناسد یعنی ممکن است در هر فصل از سال رخ بدهد این کار حساس و مهم را باید به متخصصین آن سپرده شود.

کولر های گازی اجنرال

امروزه کولرهای گازی اجنرال یکی از بهترین کولرهای گازی است که به دلیل عملکرد خوب و مناسب آن جهت تامین برودت هوا در هر منزل یا شرکتی پیدا می شود. اما با وجود این کیفیت گاهی با مشکلاتی مواجه می شود که اگر تعمیر و سرویس کولر گازی را را به موقع انجام ندهید با مشکلات جدی رو به رو خواهید شد.


ویژگی های کولر های گازی اجنرال عبارتند از:


- کولر گازی اجنرال تغییر حالت خودکار: این کولر براساس دمایی که خودتان تنظیم کرده اید و همچنین دمای اتاق به طور خودکار بین گرما و سرما تغییر حالت می دهد.
- کولر گازی اجنرال چرخش خودکار دو جهته دارد: با حرکت نواسانی و ترکیبی دمپرها این فرآیند خود باعث تغییر خودکار هر دو جهت افقی و عمودی و وزش باد می شود.
- کولر گازی اجنرال حالت قوی دارد: عملکرد حداکثر جریان هوا در حالت های سرمایشی و کمک فن های فعال شده محیط اتاق را به سرعت خنک و راحت می کند.
- کولر گازی اجنرال راه اندازی مجدد می شوند : در صورت وجود قطعی موقت برق، به محض وصل شدن مجدد آن ، دستگاه تهویه در همان حالت علمکرد قبلی بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد.
- کولر گازی اوجنرال تایمر خواب دارد : جهت ایجاد خواب شبانه ی راحت با کمک میکرو کامپیوتر به تدریج دمای اتاق را به طور خودکار تغییر دهید به راحتی استراحت کنید.


9 مورد از مشکلات کولر های گازی اجنرال


1- کولر گازی ما اصلا کار نمی کند.
اگر کولر گازی شما کار نمی کند بهتر است که اول به سراغ باتری ها ترموسات بروید اگر باطری ها سالم بودند به سراغ مدار بسته فیوز بروید و اگر از سالم بودن این مداربسته هم اطمینان حاصل کردید مشکل تخصص تری وجود دارد که باید با متخصصین ما در میان بگذارید.

2- کولر گازی خنک نمی کند.
اگربا همچین مشکلی مواجه شدید بهتر است که به سراغ فیلتر هوای کولر گازی بروید باید فیلتر را عوض کنید اگر این کار را کردید و درست نشد به سراغ ترموستات بروید و اگر مشکل از ترموستات نبود حتما با متخصصین ما در میان بگذارید.


3- کولر گازی مدام کار کرده و خاموش نمی شود.
ممکن است هوا خیلی گرم باشد اما باید مدت زمانی کولر گازی را خاموش کنید و مدتی به آن استراحت دهید. ولی اگر با همچین مشکلی مواجه شدید بهتر است که سیستم مبرد موجود در سیستم و سوئیچ های رله را چک نمایید اگر دیدین که بازم خاموش نشد زمان زنگ زدن به متخصصین کولر گازی اجنرال فرا رسیده است.

4- ترموستات کولر گازی درست کار نمی کند.
ممکن است بسیار پیش آمده باشد که دمای دلخواهی را برای کولر گازی تنظیم کرده باشید، اما چیزیی که می بینید با تنظیمات شما متفاوت باشد. معمولا این مشکل حاکی از این است که ترموستات دستگاه به درستی کالیبره نشده و ایراد دارد. البته ممکن است که ترموستات پس از کالیبره شدن نیز دوباره از حالت تنظیم خارج شده و کالیبراسیون مجدد لازم باشد. در این مواقع می توانید کالیبراسیون مجدد را انجام دهید تا مشکل شما برطرف گردد. توصیه بهتر این خواهد بود که ترموستات قدیمی خود را با مدل های دیجیتال تعویض کنید. ترموستات های دیجیتالی از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و مشکل تغییر کالیبراسیون را ندارد.


5- کولر گازی پیوسته و مداوم کار می کند و خاموش نمی شود.


6- کمپرسو های کولر گازی روشن نمی شود و کار نمی کند .
اگر کمپرسور کولر کار نمی کند، ممکن است به دلیل سوختگی یکی از سیم های اتصال باشد. همچنین امان دارد ایراد از جانب یک خازن استارت عیب دار باشد و یا نهایتا خود کمپرسور معیوب باشد. می بایست میزان شارژ مبرد را چک کرده و تنظیم نمایید. کویل های کندانس را نیز تمیز کنید و خازن را بررسی نمایید. در نهایت اگر کمپرسور به کار نیوفتاد، این قطعه را تعویض نمایید.


7- کویل های یخ زده اند.
کویل های یخ زده معمولا به دلیل مبرد کم و یا جریان هوای محدود اتفاق می افتد. برای بررسی و اطمینان از وجود جریان هوای کافی، ابتدا فیلتر را بررسی کنید و از نبود گرفتگی و مسدودیت در آن مطمئن شوید. در صورتی که فیلتر کثیف شده است، آن را تمیز کنید و یا اگر زمان تعویض آن رسیده است، آن را تعویض نمایید. سپس دست خود را در برابر دریچه خروجی قراردهید و مطمئن شوید که هوا آزادانه خارج می گردد. اگر فیلتر شما تمیز و بدون مسدودی است، احتمال دارد ایراد از سیم کشی ها و اتصالات باشد. بررسی کنید که قطعی در سیستم نباشد. در صورتی که نتوانستید چیز خاصی در هیچ جای کولر گازی تشخیص دهید، لازم است تا با تعمیرکاران ماهر تماس بگیرید.


8- کولر گازی چکه می کند.
نشتی ها و چکه کردن ها می توانند عامل های  مختلف داشته باشند. معمولا بدلیل گرفتگی لوله یا فیلتر، وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب و یا از بین رفتن عایق دور لوله های مبرد کولر گازی، احتمال وجود نشتی یا آبریزش بالا می رود. ابتدا این موارد را بررسی نمایید. در صورتی که قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نبودید می بایست با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

9- فرآیند خنک سازی کولر یکنواخت است.
اگر یکی از اتاق ها خنک ودسگری گرم است و تبدیل به سونا شده است رایج ترین مشکلات است و جای هیچ نگرانی نیست بهتر است به سراغ سیم کشی ها بروید و اتصالات و سیم کشی ها را چک کرده و از نبود قطعی سوختگی یا موارد دیگر مطمئن شوید. نگران این مشکلات نباشید متخصصین به تمامی این مشکلات آگاه هستند و بعد از انجام تعمیرات، لذت یک باد خنک را به شما هدیه خواند کرد.


آیا سرویس کولر گازی اجنرال هر ساله لازم می باشد؟


کولر گازی که با نام‌هایی همچون اسپلیت یا کولر دو تیکه نیز شناخته می‌شود به دلیل ساختاری که برای تولید صدای کمتر در آنان به کار رفته است، کندانسور یا اصطلاحاً موتور آن در فضای باز بیرون نصب می‌شود که با توجه به قرار گیری این نوع خنک کننده های هوا در مجاورت گرد و خاک درصورت سرویس نشدن سالانه علاوه بر کاهش عمر مفید هر ساله، از راندمان آن کم شده و برهزینه برق مصرفی افزوده خواهد شد.
همچنین شما می‌توانید با سرویس سالیانه کولر گازی اجنرال خود در صورت وجود هر گونه مشکل، قبل از فرارسیدن فصل گرم سال از آن مطلع شده و آن را برطرف نمایید تا با از کار افتادن کامل اسپلیت خود مواجه نشوید.

شما می توانید با کمک تعمیرکاران مرکز مجاز تعمیر کولر های گازی اجنرال را می توانید مشکلات پیش امده را رفع کنید. در فصل گرما و داغ تابستان دیگر نگران تهویه هوای خانه یا شرکت خود نباشید.
تمام پرسنل تعمیرکاران کولر گازی های مراکز مجاز، از دانش و تکنولوژی روز دنیا عقب نیستند و در این زمینه از دانش و اطلاعات خوبی برخوردارند. می توانند با عیب یابی دقیق تمام ایرادات و مشکلات کولر های گازی را برطرف کنند و حتی می توانند قطعات از کار افتاده را با قطعه اورجینال تعویض کنند.


قیمت کولر گازی ها ی اجنرال


قیمت کولر گازی های ا جنرال بستگی به نوع و مدل کولر گازی دارد.
درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309