رسوب زادیی پکیج بوتان

رسوب زادیی پکیج بوتان

رسوب زدایی در پکیج بوتان :  یکی از رایج وشایع ترین مشکلات پکیج های دیواری جمع شدن رسوب در قطعات و لوله های پکیج که به علت سختی موجود در آب مصرفی می باشد. عدم رسوب زدایی پکیج می تواند باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری یا پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیر پکیج دیواری شود.

ما در این مقاله قصد داریم به شما رسوب زدایی در پکیج بوتان را به شما آموزش دهیم …

بهتر است قبل از اینکه به آموزش بپردازیم اول شما را با رسوب زدایی در پکیج بوتان آشنا کنیم. رسوب زدایی در پکیج بوتان را حتما جدی بگیرید.

پکیج بوتان


عده ی زیادی از مردم متاسفانه تصور می کنند که رسوب زدایی دوره ای پکیج های گرمایشی هزینه اضافی یا کاری بیهوده می  باشد اما رسوب زدایی در پیکیج ها می تواند راهی برای پیش گیری از ایجاد خسارت جبران ناپذیر یا تعمیرات پکیج با هزینه ی بالا باشد. با رسوب زدایی پکیج بوتان، به افزایش باز دهی و راندمان دستگاه کمک می کنید. با صرف هزینه اندک به منظور سرویس های دوره ای از پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر آن جلوگیری کنیم. البته باید قبل از خرابی و از کاز افتادن دستگاه از وقوع ان جلوگیری کرده و نسبت به سلامت یا خراب بودن پکیج اطلاعات و آگاهی پیدا کنیم. با رسوب زدایی در پکیج بوتان و تمیز کردن دستگاه آن ظاهر پکیج زیبا می شود.


رسوب زدایی در پکیج بوتان هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟


رسوب زدایی یا سرویس پکیج بوتان به دو دوره تقسیم می شود. دوره اول سرویس کامل، دوره دوم سرویس دوره ای.
سرویس کامل: در این نوع سرویس تمامی قطعات مورد بازبینی قرار می گیرند و بررسی می شوند، در این نوع دستگاه به طور کامل سرویس می شود، اگر مدت زمان طولانی از سرویس و رسوب زدایی پکیج می گذرد بهتر است این نوع سرویس را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب در کارایی آن برسید.

سرویس دوره ای: این سرویس عموما در بازه های زمانی چندماهه صورت می گیرد و به دلیل کوتاه بودن زمان بین دو سرویس، کار آن سبک تر است و دستگاه به ندرت دچار مشکل می شود، بهتراست پس از خرید و نصب دستگاه از همان ابتدا با روند سرویس دوره ای پکیج پیش بروید،ساده بودن این نوع سرویس به حدی است که با افزایش تجربه و اطلاعات خودتان نیزمی توانید آن را انجام دهید.
رسوب زدایی پکیج دیواری متخصص خود را می خواهد اما اگر شما توانایی انجام چنین کاری را دارید با ما همراه باشید با نحوه رسوب زدایی پکیج ما در این مقاله شما را با دو روش آشنا می کنیم و به توضیحات آنها می پردازیم.
۱-روش سنتی (با استفاده از مواد جرم گیر )

۲-روش مدرن ( با کمک پمپ رسوب گیری )


قبل از اینکه به دنبال راه حل برای رسوب زدایی پکیج گرمایشی منازل خود باشید یادتان باشد که همواره پیشگیری بهتراز درمان است. آسانترین راه ممکن جلوگیری از تشکیل رسوب است.
شما میتوانید با نصب فیلترهای تصفیه آب ،بر سر راه آب سرد ورودی و همچنین با استفاده از محلول محافظ در برابر رسوب، در ابتدای راه اندازی دستگاه این مشکل را تا اندازه ای برطرف کنید.


جرم گیری و رسوب زدایی پکیج به روش سنتی:


در این روش برای رسوب زدایی در پکیج بوتان از مواد جرم گیراستفاده می شود…. که حتما باید در زمان استفاده از این مواد ها نکات ایمنی را رعایت فرمایید.

• درزمان رسوب زدایی از ماسک و لباس کار و دستکش و عینک استفاده کنید.
• در حین ریختن اسید از پاشیدن ان بر روی لباس کارواعضای بدن جلوگیری کنید.
• درصورت پاشیدن اسید برروی اعضای بدن فورا ان را با آب بشورید.
• گام اول : دو شاخ برق پکیج را از برق جدا کنید و کاورپکیج را باز کنید
• گام دوم : بعد ازباز کردن کاور پکیج آب دستگاه را تخلیه نمایید.
• ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید.
• سپس شیرپرکن پکیج را درجهت خلاف عقربه های ساعت بازکنید.
• شیر آب گرم شیلنگ دستشویی را باز کنید تا آب سیستم تخلیه شود.
• مبدل پکیج را از طریق دو عدد پیچ آلن {شماره ۴} به بلوک ها متصل است را باز کنید.
• مبدل را حرارت داده و سپس با ضربه چکش و فشار آب رسوبات کنده شده بیرون میریزد.
• بعد از باز کردن مبدل وتخلیه کامل آب درون آن مبدل را روی زمین گذاشته و از سمت دو سوراخ آن شروع به ریختن دیسکلر مینماییم.
• در صورتی که بعد از اسید شویی مبدل رسوبات به طور کامل تخلیه نشده بود مبدل را روی اجاق گاز گذاشته و شعله را زیاد کنید با سرخ شدن مبدل آن را توسط یک آچار برداشته و با چکش چندین ضربه محکم زده و سپس با فشار آب میشوریم.
• بعد از تخلیه کامل رسوبات از مبدل اقدام به نصب می نمایم . اورینگ ها را در صورت نیاز تعویض کنید.
• اقدام به نصب مبدل ثانویه می نماییم .
• نکته : هنگام نصب دقت شود جهت شیارهای روی مبدل باید سمت چپ قرار گیرد وگرنه بسته نمیشود.
• آخر فشار دستگاه را روی 5/1تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید.


جرم گیری و رسوب زدایی پکیج به روش مدرن (پمپ):

در این نوع رسوب زدایی از سرویس نیازی به باز کردن دستگاه نیست، پمپ اسید شویی را در ظرف اسید قرار می دهیم و خروجی را به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می کنیم و طرف دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط می دهیم. پس از چند دقیقه کار کرد پمپ تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته می شود و پس از پایان کار در ظرف مربوطه اب تمیز ریخته و مبدل را شستشو میدهیم و در محل خود نصب می نماییم.


درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309