هزینه تعمیر پکیج

هزینه تعمیر پکیج

هزینه تعمیر پکیج و معرفی مرکزهای فعال در زمینه تعمیرات انواع پکیج از نوع دیواری، زمینی و… و انواع برندهای مختلف مثل بوتان، ایران رادیاتور باهم متفاوت می باشند . در این مقاله قصد داریم اول توضیحات در مورد این سیستم گرمایشی و انواع آن و سپس به نکات اصولی و مهم سپس هزینه تعمیر پکیج بپردازیم.

پکیج چیست ؟

حتما خوب به یاد می‌آورید که در سال‌های گذشته برای تولید گرمای آپارتمان‌ها از سیستم گرمایشی موتورخانه استفاده می‌شد و به دلیل مشترک بودن موتورخانه برای تمام واحدها، مشکلات زیادی به وجود می‌آمد. هرچند هنوز هم از موتورخانه استفاده می‌شود اما در سال‌های اخیر استفاده از پکیج برای ساختمان‌ها رونق بیشتری گرفته و باعث جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات شده است. پکیج به وسیله ای گفته می‌شود که در منازل و ادارات جایگزین موتورخانه های قدیمی شده و کاراصلی آن تامین گرمایش منزل و آب گرم ساختمان می باشد. البته هنوز در برخی از شهرها و مناطق کشوراز انواع بخاری برای گرم کردن ساختمان استفاده می‌شوند ولی اکنون با توسعه فرهنگ آپارتمان نشینی و برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از سیستم های گرمایشی جدید و نوین استفاده می کنند. امروزه پکیج کاربرد های زیادی دارد به این دلیل که فضای کمی را در منزل اشغال می کند و همچنین دارای ایمن بالاتری می باشد، خیلی رواج یافته و جایگزین فوق العاده خوبی برای آبگرمکن های دیواری و ایستاده نیز شده است و نکته اصلی اینکه در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها تاثیر چشمگیری داشته است.


کارایی پکیج دیواری


پکیج دیواری آب‌گرم مصرفی خانواده برای حمام و شستشو و همچنین آبگرم موردنیاز برای رادیاتور شوفاژ را تأمین می‌کند و با استفاده از آن دیگر از مزاحمت‌ها و سروصداهای موتورخانه خبری نیست. پکیج درواقع موتورخانه کوچکی است که برای هر واحد مسکونی به‌طور جداگانه کار گذاشته شده است و به دلیل راندمان و بهره‌وری بالا و جای خیلی کمتری را اشغال می‌کند. اما این نوع دستگاه محبوبیت بسیاری پیداکرده است. البته پکیج‌ها هم مانند آبگرمکن و موتورخانه با مشکلاتی مواجه می‌شوند و نیاز به سرویس پیدا می‌کنند. اگر شما نیز به تعمیر و سرویس پکیج نیاز دارید بهتر است که با تعمیرکاران پکیج خودتان تماس حاصل فرمایید مشکل پکیج را زودتر برطرف کنید.


انواع پکیج ها

-دیواری
-زمینی
-انواع شوفاژ
پکیج های دیواری و زمینی خود به گاز سوز، گازوئیل سوز، و برقی تقسیم بندی می‌شوند.
البته پکیج گازسوز به دو نوع دیواری و زمینی بدون صدا و انواع گازوئیل سوز به نوع زمینی که قابلیت نصب در انباری یا موتورخانه کارا دارد که خارج از واحد مسکونی نصب می گردد، تقسیم می شوند.

پکیج شما چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟


از جمله وظایف پکیج، تامین سیستم گرمایش محل سکونت و همچنین تأمین آب گرم برای مصارف بهداشتی در ساختمان می باشد. امروزه پکیج‌های متفاوت با نوع سوخت مختلف در بازار موجود است که هرکدام به سرویس و نگهداری مخصوص به خود نیاز دارند؛ اما به دلیل قیمت مناسب سوخت در کشور ما، پکیج گازی و پکیج گازوئیلی از محبوبیت بیشتری نسبت به پکیج برقی برخوردار هستند. بیشترین درخواست برای تعمیر پکیجنیز مربوط به پکیج دیواری گازی و پکیج زمینی است.
اما به‌طور عمده در مواقع زیر به سرویس و تعمیر پکیج دیواری و زمینی نیاز داریم، یعنی هر زمان که با یکی از این مشکلات روبه رو شدید صد در صد پکیج شما به تعمیر نیاز دارد
پکیج روشن نشود و ازکارافتاده باشد.
پکیج روشن شود ولی آب را گرم نکند.
درجه حرارت پکیج نوسان داشته باشد.
سروصدای پکیج بیش‌ازحد باشد.
رادیاتور پکیج نیاز به سرویس داشته باشد. ‌‌‌ ‌
زمانی که به نصب و راه‌اندازی پکیج نیاز داشته باشیم.
پکیج با ارورهای (مشکل و اختلال) مختلف روبرو باشد.
از پکیج، آب چکه فشار آب خروجی از پکیج خیلی کم باشد.
کند.

انواع سفارش سرویس پکیج


بیشترین سفارش سرویس و تعمیر پکیج های دیواری که در سامانه ثبت می شوند هستند از قبیل :

- شستشوی پکیج
- اسید شویی پکیج
- عیب یابی کد خطای پکیج
- هواگیری پکیج
- گرم نشدن آب پکیج

رایج ترین مشکل پکیج ها


اما رایج ترین مشکلی که اکثرن عموم با آن در گیر هستند بوجود آمدن ایراداتی از جنس کارکرد نادرست ترموستات و ترموکوبل است که منجر به روشن نماندن شمعک پیلوت می گردد. از متداول ترین مشکلات تاسیساتی یک ساختمان از کار افتادن و یا مشکل در کارکرد پکیج ها می باشد. گاهی اوقات ممکن است مشکل از خاموش شدن شعله پکیج و یا آبگرمکن باشد که با روشن کردن آن مشکل برطرف می شود.

هزینه تعمیر پکیج چقدر می باشد؟


هزینه تعمیر پکیج ، تعرفه تعمیرات پکیج واجرت تعمیرپکیج همگی یک معنی واحد را می دهند. همانطور که گفتیم پکیج یک سیستم گرمایشی است که گاهی اوقات نیاز به تعمیر دارد. هزینه تعمیرات پکیج را نمی توان به صورت قطعی اعلام کرد زیرا نیازمند بازدید توسط تعمیرکار پکیج می باشد. هزینه تعمیرات پکیج، به مدل دستگاه و مشکل پیش‌آمده برای آن بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال هزینه تعمیر پکیج دیواری گازی با پکیج دیواری برقی باهم فرق دارند. همچنین برندهای مختلف پکیج نیز هزینه سرویس و نگهداری متفاوتی دارند

 

هزینه تعمیر پکیج بر عهده مالک است یا مستاجر؟


در صورت خرابی پکیج ، یکی از سوالات مهمی که رخ می دهد این است که هزینه تعمیر پکیج با مالک است یا مستاجر ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در قرارداد بین مالک و مستاجر حتما باید ذکر شود که مسائلی همچون تقبل هزینه تعمیرات بر عهده چه کسی می باشد.


همانطور که گفتیم بطور کلی هزینه های پکیج به نوع پکیج و مشکل آن بستگی دارد که حتما باید با متخصصان و تعمیرکاران پکیج تماس حاصل فرمایید.


‌‌‌ ‌

درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309