هزینه سرویس کولر گازی

هزینه سرویس کولر گازی

هزینه سرویس کولر گازی ، همه این را می دانیم که کولر گازی کثیف میتواند منشاء اصلی آلودگی ها، آلرژی های فصلی در تابستان و گاها بهار باشد. پس باید سرویس، تمیز کردن و نگهداری از کولر را قبل از شروع فصل گرما و بعد از پایان آن انجام داد تا موجب وقوع مشکلات گفته شده نشود.

یکی از مشکلاتی که کولر های گازی دارند، پخش بوی نامطبوع در محیط است. این بوی نامطبوع می تواند ناشی از وجود آلودگی و کثیفی در کولر شما و سرویس نشدن به موقع آن باشد. در هنگام وقوع این مشکل، حتما با یک سرویسکار تماس بگیرید تا شما را از شر این بوی نامطبوع خلاص کند. این را در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه برای سرویس کولر گازی، هزینه کمی است که باعث سلامتی و جلوگیری از هر گونه بیماری تنفسی یا حساسیت برای خانواده شما می شود. قبل از آمدن سرویسکار، حتما هزینه سرویس و رفت و آمد را از ایشان بپرسید که بعد از اتمام کار سرویس کار، دچار مشکل نشوید.


مشکلات احتمالی کولر گازی


ایجاد بوی زننده در کولر گازی


استشمام بوی نامطبوع از کولر گازی، خصوصا بعد از مدتی کوتاه از استفاده کولر، مسئله ایست که اکثر افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند با آن روبرو می شوند. اکثرا خراب شدن کولر گازی یا گیر کردن لاشه حیوانی در کولر، اولین علتی است که بعد از استشمام بوی زننده کولر به ذهن ما می رسد. ما در این مقاله علل بوی بد کولر را بررسی می کنیم. در هر حال مهمترین اقدام ما این است که منبع بوی بد را یافته و آن محیط را پاکسازی کنیم. کولر های گازی اکثرا به دلیل قارچ و کپک های اینجاد شده، بوی بدی تولید می کنند. این بو در اثر مسدود شدن کنداسیون در کویل های سردکن یا تشت های تخلیه، انباشته می شود یا از نشت سیستم ساطع می شود. ممکن است پرندگان یا برخی حیوانات راهی به داخل دستگاه پیدا کرده و بمیرند که واقعا بوی بدی را تولید میکند که اصلا قابل تحمل نیست. اینجا به صورت جزئی با این گونه مشکلات آشنا شده و راه حلی برای حل آن ها پیدا می کنید:


1-وجود قارچ و باکتری در مجرای داخلی


کولر گازی دمای محیط را در حالت ایده آل برای محیط شما تنظیم می کند، یعنی هوای گرم را به هوای سرد تبدیل می کند. این عمل باعث می شود قطرات کوچک آب در داخل دستگاه تشکیل شود. قطره های آب و رطوبتی که داخل مجرا باقی می ماند، می تواند موجب ایجاد باکتری و قارچ در داخل مجرای کولر گازی شود و بوی ناطبوعی را ایجاد کند. وقتی کولر گازی را روشن کردید و با بویی شبیه به بوی جوراب روبرو شدید، وجود قارچ و باکتری داخل مجرای کولر گازی شما دلیل اصلی تولید این بوی نامطبوع است. یکی از دلایل مهم مبتلا شدن به بیماری های تنفسی روشن بودن کولر گازی های کثیف است.


2-موش مرده در کولر گازی


یکی دیگر از دلایل تولید بوی بد در کولر گازی، وجود لاشه حیوان در داخل پنل یا نزدیکی کولر گازی باشد.امکان وارد شدن حشرات، حیوانات و حتی پرندگان به داخل پنل و حبس شدن آن ها در پنل وجود دارد که باعث ایجاد بوی زننده و تندی در کولر شده و به مشام ما می رسد. وقتی لاشه حیوان مرده تجزیه شود بوی بسیار زننده و وحشتناکی را تولید می کند که همراه با سرمای تولید شده به داخل محیط منتقل می شود و می تواند موجب بروز انواع بیماری ها شود. اگر با این شرایط روبرو شدید، سریعا با سرویسکار تماس گرفته و برای خارج کردن حیوان مرده و تمیز کردن کولر گازی، درخواست کمک کنید. در این نوع سرویس رسانی، ابتدا دستگاه کاملا تمیز شده و سپس استریل می شود. در نظر داشته باشید که هزینه سرویس کولر گازی شما خیلی کمتر از هزینه های درمان بیماری های ناشی از این اتفاق می شود.


3-گرفتگی مجرای تخلیه آب


وظیفه انتقال قطره های آب به خارج از دستگاه در کولر های گازی را سیستم تخلیه به عهده دارد. قطره های آب جمع شده به بیرون و مجرای فاضلاب هدایت می شود، به وسیله شیلنگ تخلیه صورت می گیرد. اگر به هر دلیلی سیستم تخلیه دچار مشکل شود، خروج آب از دستگاه دشوار می شود.علت اصلی تولید بوی نم و ماندگی در محیط، مسدود شدن لوله تخلیه است. سرویس دوره ای کولر گازی حلّال بیشتر مشکلاتی است که با آن مواجه می شوید. برای بهبود عملکرد سیستم تخلیه، سرویس دوره ای را فراموش نکنید. چون با نمدار بودن لوله تخلیه، آن جا می تواند محل پرورش میکروب و باکتری شود و باعث آزردگی حال ساکنین محیط شود.


کاهش توانایی خنک کردن کولر گازی


اگر کولر گازی شما توانایی قبل را در خنک کردن محیط ندارد، قبل از هر کاری باید فیلتر هوا را بررسی کنید. دلایل اصلی باد گرم کولر گازی، پارگی یا کثیفی فیلتر هوای کولر است. اگر ساکن شهر های بزرگ هستید، فیلتر هوای کولر شما به نسبت شهر های دیگر بیشتر کثیف می شود. البته باید به طور منظم و ماهیانه فیلتر هوا را چک کنید. اگر نیاز بود آن را تمیز یا تعویض کنید. این مدت زمان برای افرادی که حیوان خانگی دارند یا در شهر های بزرگ زندگی میکنند باید از یک ماه کمتر باشد.


وجود دستگاه های الکتریکی در نزدیکی کولر گازی


یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می شود کولر گازی هوای محیط را خنک نکند وجود دستگاه های الکتریکی در نزدیکی کولر گازی است. اگر هوای محیط شما با وجود کار کردن کولر همچنان گرم بود، علت آن را در یخچال، تلوزیون و ماکروویو بررسی کنید. همه ما می دانیم که این نوع وسایل الکتریکی هنگام کار تولید گرما می کنند و این گرمای تولید شده اگر در نزدیکی کولر گازی باشد، باعث خنثی شدن کارکرد آن می شود. با یک جا به جایی ساده در این نوع وسیله ها، می توانید تاثیری که بر روی هوای محیط دارد را ببینید.


خنک نشدن هوای محیط وقتی کولر روشن است (در صورتی که مشکلات بالا وجود ندارد)


پنجره ها و درب ها میتواند یکی از عامل خنک نشد هوای محیط باشد. اگر هنگام کار کردن کولر گازی محیط شما خنک نشد و هیچ یک از عوامل بالا وجود نداشت، درب ها و پنجره ها را بررسی کنید. باز بودن درب و پنجره می تواند باعث تولید هوای گرم از کولر گازی شود.


خنک نبودن هوا با وجود تنظیم بودن دما


اگر به این مورد برخورد کردید حتما ترموستات را بررسی کنید. اکثر مواقع ترموستات به درستی کار نمی کند. مثلا وقتی دما 23 درجه باشد، ترموستات با دمای 25 درجه شروع به کار می کند. دلایل بروز این مشکلات میتواند از جمله موارد زیر باشد:
1-ترموستات تمیز نیست.
2-ترموستات هم سطح نیست.
3-ترموستات زیر نور مستقیم خورشید قرار دارد.

درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309