تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

 

ماکروفر ال جی یکی از پرمصرف ترین دستگاه های موجود در آشپزخانه است. پخت بسیاری از غذاها، پیتزا، کیک و شیرینی ها با کمک ماکروفر ساده تر می شود. در صورتی که دستگاه با مشکل مواجه شود و به خوبی عمل نکند، در سریع ترین زمان به فکر عیب یابی و تعمیر ماکروفر ال جی خود باشید تا از بروز خطرات و مشکلات بیشتر جلوگیری شود. در ادامه بررسی خواهیم کرد که ماکروفر های ال جی معمولا با چه مشکلاتی مواجه شده و چگونه تعمیر می شوند؟

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

عیب یابی ماکروفر ال جی

زمانی که ماکروفر ال جی شما با مشکل مواجه شده است، دستگاه خود را برای تعمیر به افرادی که در این کار تبحر، تخصص و تجربه دارند بسپارید. زیرا انجام تعمیرات به صورت غیر اصولی و غیر حرفه ای مشکلات دیگری برای دستگاه ماکروفر شما ایجاد خواهد کرد. مجموعه فناوران سرویس با فراهم آوردن امکان عیب یابی و تعمیر ماکروفر ال جی در محل توسط برترین تعمیرکاران، خیال شما را از کیفیت خدمات راحت می کند.

نکاتی که فناوران سرویس را در میان سایر سرویس دهندگان برجسته می کند:

·       تعرفه مناسب و متناسب خدمات

·       کیفیت بالای تعمیرات

·       استفاده از قطعات اصل و درجه یک  از برند ال جی

·       تضمین حسن انجام کار

·       اعزام تکنسین های متخصص به منزل شما برای تعمیرات ماکروفر ال جی

·       ارائه راهکار در خصوص استفاده درست و مناسب از دستگاه برای جلوگیری از برزو مجدد خرابی

فردی در حال تعمیر ماکروفر ال جی

مهم ترین ایرادات در تعمیر ماکروفر ال جی

• روشن نشدن ماکروفر ال جی

روشن نشدن دستگاه ماکروفر به دلایل مشکلات فنی رخ می دهد. عیب یابی و رفع این مشکل باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود. دلایلی که باعث روشن نشدن ماکروفر ال جی می شوند عبارتند از:
1. مشکل در عملکرد ترموستات
2. خراب شدن برد دستگاه
3. خرابی در المنت ماکروفر

• باز نشدن درب ماکروفر ال جی

درب ماکروفر یکی از اجزای اصلی این دستگاه است که در صورت بروز هرگونه اختلال در عملکرد آن، تا زمانی که توسط تعمیرکار متخصص تعمیر نشده باشد، هرگز نباید از آن استفاده کنید. علت باز نشدن درب ماکروفر یکی از موارد زیر می تواند باشد:
1. رایج ترین علت باز نشدن درب ماکروفر وجود مشکل در اهرم قفل درب و دکمه های آن است.
2. خرابی ضامن یا چفت کننده درب باز و بسته کردن درب را با مشکل مواجه خواهد کرد.
3. خراب شدن فنر نیز می تواند علت باز نشدن درب ماکروفر ال جی باشد.
4. شکسته شدن دستگیره ماکروفر مانع از باز و بسته شدن صحیح آن می شود.
5. خراب شدن قفل درب ماکروفر می‌تواند علت باز نشدن درب دستگاه باشد.
6. در صورت تمیز نکردن درب ماکروفر و تجمع چربی و آلودگی روی آن، دستگاه به درستی باز و بسته نمی شود.

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

• نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی

زمانی را تصور کنید که مهیای پختن یک کیک خوشمزه در ماکروفر خود شده اید. یا قصد دارید غذای خود را گرم کنید. همه چیز را آماده می کنید، درب ماکرو را باز می کنید. ظرف را روی سینی قرار می دهید. برنامه پخت را تنظیم می کنید. پس از شروع به کار آن متوجه می شوید که سینی ماکروفر شما نمی چرخد. این مشکلی رایج در ماکروفرهای ال جی است. به شما خواهیم گفت که برای رفع این مشکل چه اقدامی می توانید انجام دهید. ابتدا بررسی کنید که مانع فیزیکی در چرخش سینی وجود نداشته باشد.
به طور مثال ممکن است تکه های غذایی ریخته شده در کف دستگاه جلوی حرکت آن را بگیرد، یا ظرف شما به دیواره های کابین برخورد کرده و مانع حرکت بشقاب گردان می شود. در این صورت دستگاه را تمیز کنید و از ظرف مناسب استفاده کنید. اگر مشکل حل نشد احتمالا ماکروفر ال جی شما دچار مشکل فنی شده است. در این صورت می توانید درخواست خود را برای تعمیر ماکروفر ال جی در فناوران سرویس ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان یک تکنسین حرفه ای برای رفع ایراد دستگاه شما در محل حاضر شود.

• گرم نشدن عذا در ماکروفر ال جی

شاید بتوان گفت رایج ترین مشکل در ماکروفرهای ال جی، گرم نشدن غذاست. در ادامه بررسی می کنیم چه دلایلی باعث بروز این مشکل می شود؟ زمانی که شما حجم زیادی غذا در کابین ماکروفر قرار می دهید، به عبارتی بیش از ظرفیت دستگاه غذا در آن قرار داده باشید. ماکروفر توانایی گرم کردن غذا را نخواهد داشت. اما در صورتی که با حجم کمتری از غذا و حتی یک لیوان آب هم این مشکل وجود داشته باشد، احتمال دارد که مشکل از لامپ مگنترون یا فیوز حرارتی باشد. در چنین شرایطی لازم است دستگاه توسط یک تعمیرکار تخصصی بررسی شود.

به طور کلی، ماکروفر ال جی به یکی از دلایل زیر در گرم کردن غذا دچار مشکل می شود:
1. خرابی دیود ماکروفر
2. خراب شدن قطعه مگنترون دستگاه
3. مشکل در خازن ماکروفر ال جی
4. آسیب در قسمت سوئیچ ماکروفر LG
5. اختلال در ولتاژ دستگاه

دود کردن ماکروفر ال جی

تصور کنید که در حال کار با ماکروفر ال جی خود هستید و ناگهان از دستگاه دود بلند می شود. شاید با دیدن این صحنه شوکه شوید، اما خبر خوب اینکه خیلی جای نگرانی نیست. زمانی که دود از کله دستگاه بلند می شود می خواهد به شما نشان دهد که نیاز به تمیز کاری دارد. پس با حفظ آرامش با یک دستمال مناسب تمام کابین ماکروفر ال جی را با دقت تمیز کنید و همه چربی ها و آلودگی ها را از آن پاک کنید. با انجام این کار شما دیگر شاهد دود کردن ماکروفر ال جی نخواهید بود.

جرقه زدن در ماکروفر ای جی

دلایل جرقه زدن داخل ماکروفر ال جی عبارتند از:

 1. استفاده از ظروف فلزی
 2. استفاده از ظروف شکسته یا لب پر شده
 3. به کار بردن ظروف دارای تزئینات آبکاری شده
 4. آب شدن پین های زیر سه پایه
 5. کثیفی و تجمع چربی در متعلقات داخل ماکروفر

• خاموش شدن ناگهانی ماکروفر LG

یکی دیگر از مشکلات متداول ماکروفرهای ال جی، خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار است، یا اینکه دستگاه چند ثانیه پس از روشن شدن از کار می افتد. در مواجه با این مشکل ابتدا مطمئن شوید که درب دستگاه محکم بسته شده. کار کردن طولانی مدت دستگاه نیز از علل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر LG می باشد. دلیل دیگر این مشکل خرابی فن ماکروفر است، زمانی که فن به خوبی کار نکند، نمی تواند حرارت دستگاه را پایین بیاورد.
با بالارفتن دمای کابین ماکروفر ال جی، دستگاه برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خطرات متعاقب بطور اتوماتیک خاموش می شود.

صدای زیاد در ماکروفر ال جی

اگر در حین کار با ماکروفر ال جی خود متوجه شدید دستگاه صدای بسیار زیادی تولید می کند. این احتمال وجود دارد که فن دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. زمانی که دستگاه علاوه بر این صدای بلند نویز هم تولید کند، ترانس ماکروفر ال جی نیاز به بررسی دارد. در هر صورت دستگاه شما باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

یکسره شدن نور در ماکروفرهای ال جی

دلیل این مشکل معمولا یکی از موارد زیر می باشد:

 1. درب کابین ماکروفر ال جی محکم و صحیح بسته نشده است.
 2. چفت درب ماکروفر مشکل دارد.
 3. سیم پیچ لامپ ماکروفر ال جی دچار مشکل شده است.

مهم ترین ارور ها در ماکروفر ال جی

 • ارور  F4

زمانی که سنسور رطوبت دچار مشکل شده باشد این خطا ظاهر می شود. در این صورت سنسور باید تعویض گردد.

 • ارورF17

این خطا در صورت بروز اختلال و خرابی در سنسور دمایی موتور اینورتر ظاهر می شود. به محض مشاهده این ارور، دو شاخه دستگاه را از پریز بکشید و برق را قطع کنید.

 • ارور F3

زمانی که کلیدهای ماکروفر عملکرد درستی نداشته باشند، ارور F3 نمایان می شود. دلیل بروز این مسئله، ممکن است مشکل در سیم کشی یا برد دستگاه ماکروفر باشد.

 • ارورF1

زمانی که ترمیستور ماکروفر ال جی دچار خرابی شود این ارور ظاهر می شود.

 • ارور F11

دلیل نمایان شدن این خطا، قطع شدن ارتباط بین موتور اینورتر و برد اصلی است.

 • ارورF2

  مانند خطای F1، مشکل از ترمیستور ماکروفر است.

 • ارور Loc

برای رفع این ارور، کلید استاپ را فشار داده و تا زمانی که ارور پاک شود نگه دارید.

نکاتی برای جلوگیری از نیاز پیداکردن به تعمیر ماکروفر ال جی

 • ماکروفر ال جی را در جای مرطوب نگه داری نکنیم.
 • داخل ماکروفر ال جی ظروف فلزی نگذاریم
 • از گذاشتن کنسرو درون ماکروفر خودداری کنید.
 • در ساعات اوج مصرف دستگاه خود را روشن نکنید
 • روغن را به تنهایی درون ماکروفر گرم نکنید، زیرا در دماهای بالا به دستگاه آسیب می زند.
خانم و آقایی در حال تعمیر ماکروفر

قیمت تعمیر ماکروفر ال جی

در صورتی که دستگاه شما نیاز به تعمیرات پیدا کند از مراکز معتبر سرویس دریافت کنید. توجه کنید که ارزان بودن خدمات همیشه به معنی این نیست که صرفه اقتصادی دارد زیرا تعمیر غیراصولی و یا تعویض قطعات با نمونه بی کیفیت و ارزان شاید در نگاه اول هزینه های شما را کاهش دهد اما در واقع باعث می شود دستگاه به تعمیرات مجدد نیاز پیدا کند و یا موجب بروز خرابی های بیشتر و بارآوردن هزینه های سنگین تعمیراتی شود. بنابراین در انتخاب تعمیرکار ماکروفر ال جی باید دقت کافی داشته باشید.
قیمت تعمیر ماکروفر ال جی به نوع خرابی بستگی دارد. در ادامه انواع خدمات تعمیراتی ماکروفر ال جی را مشاهده می کنیم.

علاوه بر هزینه های گفته شده شما باید بابت اجرت تعمیرکار برای باز و بسته کردن دستگاه، عیب یابی و تعویض و تعمیر قطعات ماکروفر ال جی هزینه ای پرداخت بفرمایید. این هزینه بسته به نوع خدمت متغیر خواهد بود. در صورتی که تقاضای تعمیر ماکروفر ال جی در محل داشته باشید، هزینه ی ایاب و ذهاب تعمیرکار را نیز باید در نظر بگیرید.

تعمیر ماکروفر ال جی بهتر است یا تعویض آن؟

همه ی ماکروفر ها ممکن است روزی با مشکل مواجه شوند. برند ال جی از برترین تولید کنندگان ماکروفر می باشد. با این وجود خراب شدن ماکروفر ال جی نیز مسئله ای غیر ممکن نیست. زمانی که دستگاه ماکروفر ال جی شما خراب شود. دو راهکار پیش روی شماست. اولین راهکار تعمیر دستگاه و راه دوم تعویض آن و خرید یک ماکروفر ال جی نو می باشد. وقتی به قیمت ماکروفر ها نگاهی بیندازید، با توجه به شرایط اقتصادی موجود شاید بهترین و معقول ترین راه تعمیر دستگاه باشد.

فردی در حال تعمیر ماکروفر

البته این تعمیرات باید توسط مراکز مطمئن انجام شود. این مورد را در نظر بگیرید که گاهی خرابی دستگاه ماکروفر ال جی شما به اندازه ایست که تعمیر و تعویض قطعات معیوب آن هزینه ی بسیار سنگینی را به بار می آورد. در این شرایط برخی متخصصان توصیه می کنند که خرید یک ماکروفر نو به صرفه تر از تعمیر آن است. در نهایت تصمیم گیری درباره ی تعمیر یا تعویض ماکروفر LG بر عهده شما خواهد بود.

5 پاسخ به “تعمیر ماکروفر ال جی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.