تعمیر ماکروفر مولینکس

تعمیر ماکروفر مولینکس

از جمله لوازم پر استفاده و کاربردی در هر آشپزخانه ای ماکروفر است. با توجه به فواید آن کاربران از این وسیله در طول روز برای گرم کردن غذا، ذوب شکلات یا کره، درست کردن کیک و حتی نرم کردن مواد خوراکی سفت مانند پیاز استفاده می کنند. از جمله فواید استفاده از ماکروفر می توان به صرف انرژی کمتر (برای انسان و سوخت های دیگر)، جلوگیری از سوختن غذا با استفاده از تایمر، آماده کردن و گرم کردن مواد غذایی با سرعت بیشتر اشاره کرد. همچنین از آنجا که مدت زمان زیادی برای پخت مواد خوراکی صرف نمی شود، برای ذوب کردن مواد غذایی یخ زده روشی ایمن و سریع محسوب می شود و مواد مغذی این مواد بیشتر حفظ خواهند شد.
از مدل های ماکروفر می توان به ماکروفر مولینکس اشاره داشت. از آنجا که این وسیله مانند هر وسیله دیجیتال دیگر با وجود اشکال و اختلال در آن نیازمند به تعمیر است؛ در ادامه به روش های تعمیر ماکروفر مولینکس می پردازیم.

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

تعمیر ماکروفر مولینکس

از آنجایی که قیمت وسایل آشپزخانه ارزان نبوده و به راحتی نمی توان وسیله ای جدید جایگزین کرد؛ بنابراین برای تعمیر وسایلی مانند ماکروفر، یخچال، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و… لازم است از یک متخصص و فرد حرفه ای در این کار استفاده شود. جهت پرسش سوال پیرامون لوازم خانگی می توان از سایت های معتبر و بروز این حرفه استفاده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

فردی در حال تمیز کردن ماکروفر مولبنکس

عیب یابی ماکروفر مولینکس

با توجه به این مسئله که ماکروفر یکی از با ارزش ترین و مهم ترین وسایل آشپزخانه به حساب می آید؛ بهتر است با دیدن علائم خرابی در این وسیله سریع تر عیب یابی شده و پیش از گسترش مشکل، برای تعمیر ماکروفر مولینکس اقدام نمایید.

فردی در حال تعمیر ماکروفر مولینکس

مهم ترین ایرادات در تعمیر ماکروفر مولینکس

از مهم ترین ایرادات ماکروفر مولینکس می توان به روشن نشدن، باز نشدن درب آن، نچرخیدن سینی، گرم نشدن غذا در ماکروفر و جرقه زدن در آن اشاره کرد. ما در اینجا قصد داریم به طور جزئی همه این ایرادات را بررسی کنیم.  

1.روشن نشدن ماکروفر مولینکس

اگر ماکروفر به فشار دادن دکمه ها یا لمس صفحه پاسخ ندهد و روشن نشود، در این صورت از وجود چندین خرابی در آن خبر می دهد و تلاش شما با فشار دادن دکمه ها بی فایده خواهد بود. ابتدا دو شاخه دیواری و اتصال آن به برق را بررسی کنید. سوئیچ درب و مجموعه قفل درب را چک کنید. به یاد داشته باشید برای روشن شدن ماکروفر درب آن باید به طور کامل بسته شده باشد، اگر دستگاه هشدار باز بودن درب را نشان می دهد، ابتدا مطمئن شوید که درب بسته است. سپس دو فیوز حرارتی و سرامیکی را بررسی کرده اگر در آن ها اشکال و اختلالی وجود داشت آن ها را تعویض کنید.

نمایی از ماکروفر مولینکس

2. باز نشدن درب ماکروفر مولینکس

اگر درب ماکروفر مولینکسی باز نمی شود و گیر کرده است، باز نشدن درب، در ماکروفر مولینکس دارای سوئیچ درب فشاری رایج می باشد. حداقل یک جابجایی دستی برای باز شدن درب ماکروفر بدون دکمه و مکانیسم معمول وجود دارد. برای شناخت نحوه باز شدن درب ماکروفر خود و تسلط روی آن می توانید به مجموعه چفت آن نگاهی انداخته، تا اشکال گیر کردن درب دستگاه را پیدا کنید. همچنین برای تعمیر ماکروفر مولینکس و درب آن ممکن است دستگیره درب یا مکانیسم دکمه های آن نیاز به تعویض داشته باشد.

3. نچرخیدن سینی ماکروفر مولینکس

از آنجایی که چرخش صفحه ماکروفر برای پخت یکنواخت مواد غذایی مهم و ضروری است به طور متوسط و پیوسته چرخیدن سینی یکی از الزامات ماکروفر مولینکس می باشد. اگر صفحه (سینی) نمی چرخد یا به درستی نمی چرخد، این اشکال مربوط به کل مجموعه چرخشی می باشد. برای تعمیر ماکروفر مولینکس ابتدا سینی را چک کرده، به غلتک های راهنمای عریض موجود در زیر سینی نگاه بیندازید. برای ترک خوردگی کوپر شاخه ای در مرکز ماکروفر، آن را مورد بررسی قرار دهید. در انتها موتور محرک را از نظر جریان و اتصال بررسی کنید.

فردی در حال تعمیر ماکروفر مولینکس

4. گرم نشدن غذا در ماکروفر مولینکس

این مشکل بیشتر در ماکروفرهای قدیمی و کارکرده دیده می شود. اگر چراغ ماکروفر روشن، شروع به زمزمه کرده ولی گرمایی تولید نمی کند، ابتدا به کلید درب ماکروفر مولینکس خود نگاهی انداخته؛ چون در صورت قفل نبودن درب، چرخش سینی شروع نمی شود و ماکروفر کار خود را آغاز نخواهد کرد. سپس دیود ولتاژ را بررسی کنید. در صورت تشخیص مگنترون، به فکر جایگزینی ماکروفر مولینکسی خود باشید. 

5. جرقه زدن در ماکروفر مولینکس

یکی دیگر از علائمی که نقض و درست کار نکردن ماکروفر را اعلام می کند، وجود جرقه در ماکروفر است. البته ممکن است از نشانه های استفاده نادرست از ماکروفر نیز باشد. وجود سیم یا فلز باعث ایجاد جرقه در ماکروفر شده و به دستگاه آسیب خواهد رساند. بنابراین، برای تعمیر ماکروفر مولینکسی خود مطمئن شوید که از ظروفی با تزئینات فلزی استفاده نکرده باشید. قاشق، چنگال یا ظروف فلزی داخل دستگاه نباشد. پوشش آلومینیومی را از سینی به خوبی جدا کنید. در صورتی که فلزی در دستگاه وجود ندارد اما با این حال جرقه می زند، ممکن است ایراد از سوختگی دیود، قفسه شکسته یا فرسود شدن همزن باشد. 

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

نکاتی برای جلوگیری از نیاز پیداکردن به تعمیر ماکروفر مولینکس

از معمول ترین اتفاقات روزمره خرابی دستگاه های دیجیتال و الکتریکی می باشد که افراد برای تعمیر آن ها مجبور به پرداخت هزینه های سنگین می باشند. اما برای جلوگیری از این خرابی ها و هزینه های آن، افراد می توانند با راهکار های ساده از وسایل خود به خوبی مراقبت کرده و مدتی طولانی تر از آن ها استفاده کنند. برای مثال، نکاتی که برای ماکروفر مولینکس موثر خواهد بود می توان به نگه نداشتن این دستگاه در جای مرطوب، استفاده نکردن ظروف فلزی درون ماکروفر و همچنین خودداری از قرار دادن قوطی کنسرو درون دستگاه اشاره کرد.

فردی در حال تعمیر ماکروفر

1. ماکروفر مولینکس را در جای مرطوب نگه نداریم

از آنجایی که ماکروفر ها دارای اشعه هستند و مگنترون امواج الکترومغناطیسی تولید می کنند، مانند فر های معمولی کل محفظه را گرم نمی کنند؛ جای مرطوب مکان مناسبی برای نگهداری این دستگاه نیست. همچنین ماکروفر با فضای بسته ای که دارد مستعد جمع آوری رطوبت در خود نبوده، اگر در فضای مرطوب قرار گیرد و آب جذب کند، منجر به رشد کپک و باکتری در آن می شود. تشعشعات ماکروفر، تاثیری به از بین بردن هاگ های کپک ها ندارد. برای جلوگیری از رشد کپک و همچنین تمیزی ماکروفر خود از یک پارچه یا اسفنج نمناک استفاده کرده تا آب های نفوذ کرده درون آن را از بین ببرید.

2. داخل ماکروفر مولینکس ظروف فلزی نگذاریم

استفاده از ظروف فلزی در ماکروفر ممکن است باعث جرقه و همچنین خرابی ماکروفر شود. برای مثال استفاده از کاسه فلزی صاف بدون قوس اجازه گرم شدن را به غذا نمی دهد، زیرا گرمای ماکروفر به غذا نفوذ پیدا نمی کند. اگر فلز دارای لبه و ناهمواری نباشد معمولا عواقبی رخ نخواهد داد. ولی وجود قوس در ظرف فلزی، جرقه ایجاد کرده و در مواردی که مواد قابل احتراق درون ماکروفر وجود داشته باشد، به آتش سوزی منجر می شود. بهترین ظرف برای استفاده در ماکروفر شیشه است؛ علاوه بر این ظروف پلاستیکی از جنس پلی اتیلن یا پلی پروپیلن هم برای استفاده در ماکروفر مولینکسی مناسب هستند.

3. از گذاشتن کنسرو درون ماکروفر خودداری کنید

گرم کردن غذا در ماکروفر اگرچه کار راحت و آسانی خواهد بود ولی در عین حال خطرناک می باشد. قرار دادن غذاهای کنسروی و داخل قوطی در ماکروفر کاملا خطرناک است. از قرار دادن هر نوع قوطی فلزی (فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم) در ماکروفر خودداری کنید. زیرا وجود فلز در ماکروفر باعث جرقه در آن شده، حتی در شرایطی موجب انفجار و آتش سوزی خواهد شد. گرمای ماکروفر منجر به افزایش انبساط فلزات شده، فشار ناشی از آن باعث انفجار شدید و آتش سوزی می شود. بنابراین، بهتر است برای گرم کردن مواد غذایی درون کنسرو از اجاق گاز استفاده کنید.

کلام آخر

شرکت مولینکس از جمله شرکت های با سابقه و قدیمی است که طی سال های متمادی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. ماکروفر مولینکس یکی از لوازم خانگی های تولیدی از سوی این شرکت می باشد. از آنجا که ماکروفر از لوازم اصلی و پرکاربرد در هر خانه است، این امکان وجود دارد که پس از چندین سال استفاده، در آن اختلالاتی ایجاد شده که افراد نیازمند تعمیر ماکروفر مولینکس باشند. اما برای جلوگیری از خرابی و طولانی شدن عمر این دستگاه اقداماتی می توان انجام داد. برای مثال انتخاب محلی مناسب برای ماکروفر، نظافت دقیق و به موقع این دستگاه، استفاده از ظروف مناسب درون ماکروفر مولینکس و همچنین قرار ندادن قوطی کنسرو درون آن از اقدامات موثر در افزایش طول عمر دستگاه خواهد بود. 

در صورت مشاهده اشکال یا اختلال در دستگاه، ابتدا محل و عیوبی که دچار اختلال شده اند را پیدا کرده، برای حل آن از متخصصان یا سایت های معتبر کمک گرفته و برای تعمیر آن اقدام نمایید. توجه داشته باشید با اینکه ماکروفر وسیله ای برای راحتی افراد در گرم کردن و پخت و پز می باشد، در عین حال نمی توان هر نوع مواد غذایی و ظروفی درون آن قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.