سرویس پکیج

سرویس پکیج ، برای تهیه آب گرم مناسب و همین طور داشتن دمای متعادل و گرمای لازم در فصل ‌های سرد از خصوصات اصلی هر خانه‌ای می باشد. در حال حاضر پکیج ‌های دیواری به یکی از پر کاربردترین وسایل گرمایشی خانه های محسوب می شود. مزایای که این دستگاه دارد به مراتب از مزیت های شوفاژ و موتورخانه زیادتر است.


مزیت هایی دستگاه پکیج عبارتند از:


• مستقل بودن دستگاه پکیج برای هر واحد
• امکان دسترسی راحت به آن
• تنظیم دمای آب مصرفی و رادیاتور
• محیط کمتری را اشغال می کند
• هزینه ‌های پایین برای تعمیر و نگهداری
مصرف سوخت پایین اما بازدهی بالا از جمله مزایای آن می باشد.


ولی نکته ی خیلی مهم که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که می بایست در حفظ و نگهداری این وسیله تلاش خود را بکنیم تا با مشکلات و هزینه‌ های جانبی برای سرویس و تعمیر آن در حد لازم پایین بیایند. یکی از مشکلاتی که این دستگاه گرمایشی را در معرض خطر قرار می دهد، رسوب املاح آب در قطعات و لوله ‌های آن است که به علت سختی آب مصرفی شهری رخ می دهد.
با سرویس کردن پکیج در سال می توانید به مدت زیادتری از این وسیله استفاده کنید و همین طور باعث می شود هزینه‌ های تعمیر پکیج را بسیار پایین بیاورید. در این مقاله شما به این موضوع پی خواهید برد که چه موقع باید پکیج خود را سرویس کنید.


قبل از نصب پکیج یک سری موارد را باید رعایت کنید:


برای این کار باید شما قبل از نصب موارد ذکر شده در پایین را در بررسی کنید: با بررسی موارد ذکر شده به این موضوع پی می برید که شرایط لازم را برای نصب پکیج دارید یا خیر.
باید گردش هوای لازم را داشته باشد:
این جز موارد اولیه نصب پکیج می باشد. اگر هوای لازم برای گردش نباشد امکان نصب پکیج برای شما وجود ندارد. به کل معمول برای وجود این شرط داخل ساختمان از دودکش بهره گیری می ‌کنند یا آنکه پکیج را در محیط خارجی مثل بالکن و تراس نصب و راه اندازی می‌ کنند.

میزان املاح آب:


چنان چه آب منطقه شما دارای املاح زیادی است، می بایست در فواصل زمانی کوتاه تری نسبت به حالت عادی رسوب ‌زدایی را انجام داد.


از عملکرد دودکش اطمینان حاصل کنید:


این نکته را باید در زمان نصب پکیج داخل ساختمان در نظر داشته باشید و هم از نظر ایمنی بسیار مهم است. قبل از نصب پکیج از عملکرد کار دودکش اطمینان پیدا کنید.


از مقاومت محل نصب پکیج اطمینان حاصل کنید:


این مورد در هنگام نصب پکیج اهمیت زیادی دارد. در صورتی که محل نصب مقاومت لازم را نداشته باشد، احتمال دارد پکیج با مشکل فیزیکی رو به رو شود.
از نکات دیگری که باید قبل از نصب پکیج در نظر داشته باشید که تا کم تر به سرویس یا تعمیر پکیج احتیاج پیدا کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
می بایست محل درست اتصال لوله ها را تشخیص دهید
• باید آب منزل شما فشار لازم را داشته باشد
• داخل لوله ‌ها باید تمیز باشد
• نصب کف‌شوی
از محل نصب و بررسی حداقل قطر لوله‌ی گاز اطمینان حاصل کنید.


هنگام نصب پکیج باید چه عواملی را در نظر داشته باشید:


در اینجا به شکل خلاصه گفته شده است. اهمیت این موارد هم از این نظر می باشد که دستگاهتان بهتری داشته باشد و احتیاج به سرویس و تعمیر را به حداقل برسانید.
۱. با توجه به میزان گرو خاک موجود در هوا حتما قبل نصب باید داخل لوله ها را تمیز و شستشو دهید.
۲. اطمینان داشته باشید که لوله‌کشی گاز از ایمنی و استانداردهای مورد نیاز را داشته باشد.
۳. برای دودکش ارتفاع لازم را رعایت شود.
۴. باید اطمینان حاصل کنید که شیر قطع و وصل جریان آب در همان لوله رفت و برگشت رادیاتور نصب شده باشد.
۵. می بایست رادیاتور هوا گیری شوند.
۶. لوله‌کشی آب گرم با سایر واحدهای مشترک نباشد.
۷. از نشتی نداشتن لوله‌کشی‌ های رادیاتور مطمئن شوید.

چه موقع باید سرویس را انجام داد؟


بهترین کار این است که پس از مدتی یکبار خودتان پکیج را بررسی کنید، تا با دیدن این مشکلات مربوط با این دستگاه سریعا دست به کار شوید و آن را رفع کنید. چنان چه مدت زمان زیادی است که از دستگاه استفاده می ‌کنید، به شما توصیه می کنیم که توسط یک کارشناس، پکیج را به شکل کامل سرویس کنید.
ولی چنان چه به تازگی پکیج را خریده اید یا بعد از سرویس کامل، جاهایی را تعیین کرده اید تا به شکل مرتب این دستگاه را تعمیر کنید. مثلا می توانید یکسری از کار تعمیراتی را به اول نیم سال اختصاص دهید. همین طور با وجود املاح در آب و رسوب در لوله‌ های رادیاتور، علائمی در پیکج نمایان می شود که در زمان دیدن آن، می بایست اقدامات لازم را در زمینه رسوب ‌زدایی انجام داد.


با انواع سرویس پکیج بیشتر آشنا شوید:


در اینجا به شکل مختصر با انواع سرویس پکیج بیشتر آشنا خواهید شد و هم در مورد رسوب ‌زدایی که یکی از مباحث اصلی پکیج ها به شمار می رود می پردازیم:


رسوب ‌زدایی پکیج:


همان طور که می دانید و احتمالا برای شما هم رخ داده این است که باید هر چند وقت یک بار دستگاه را رسوب گذاری کرد. بهترین کار این است که با استفاده از رسوب ‌گیرها کار رسوب ‌زدایی را انجام داد.


مدیریت فشار آب:


در صورتی که فشار آب به دستگاه بیش از حد مجاز و کم باشد احتمال دارد به مرور زمان دستگاه آسیب ببیند. پس، مدیریت و کنترل شیرهای آب بسیار مهم است.


مدیریت کارکرد دو مدار گرمایشی و بهداشتی:


باید اطمینان حاصل کنید که این دو مدار به خوبی کار می کنند.


باید شیرگاز را تنظیم کنید:


بررسی این شیر و تنظیم دوباره پیچ و مهره‌ ها کاری نه چندان حرفه ای می باشد که در صورتی که این کار درست انجام نشود فشار گاز با مشکل مواجه می شود. بهتر است این عمل با کمک شخص کارشناس این کار انجام شود. همین طور چنان چه یک صافی مناسب بر روی شیر گاز بگذارید، عمر شیر بیشتر خواهد شد.


مدیریت عملکرد دودکش یا فن:


در دستگاه هایی پکیجی که دارای فن هستند می بایست حتما فن آن چک شود، ولی چنان چه پکیج فن نداشته باشد باید حتما مسیرهای دودکش را مورد بررسی قرار دهید.

درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309