سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی ، در ابتدا سرویس کولر گازی تنها در مناطق گرم و جنوبی ایران از کولر استفاده می شد. اما این روز ها کولر ها جای خود را در اکثر خانه ها باز کرده اند. و حتی هزینه های زیاد نگهداری و مصرف انرژی زیاد این محصولات نتوانسته مانع استفاده از آن شود. در هر خانه و هر شهر از کشور می توان نمونه های مختلف کولر در مدل ها و برند های مختلف را مشاهده کرد.

گارانتی های ارائه شده توسط شرکت سازنده کولر باعث، کاهش هزینه سروس کولر گازی و تعمیرات احتمالی آن برای چند سال اول استفاده از آن شده است. البته سرویس کردن کولر ها در دوره های منظم باعث می شود تا افزایش طول عمر آن می شود. انجام سرویس درست و با کیفیت کولر، شما را ا از پرداخت هزینه های سنگین تعمیرات بی نیاز می کند. برای مثال: اگر فیلتر هوای کولر گازی مرتب تعویض و یا تمیز شود هزینه های انرژی را از پنج تا پانزده درصد کاهش می دهد.


عملکرد کولر های گازی بسیار ساده است. به این صورت که هوای گرم محیط خانه را به بیرون انتقال می دهند و باعث خنک شدن فضا می شوند. کولر گازی از اجزای مختلفی مانند: شیرهای کنترل فشار ، کوندانسور، خنک‌کننده،‌ کمپرسور و ... هستند که در انجام این فرآیند با هم همکاری می کنند. بسته به اینکه کدام یک از این بخش ها نیاز به تعمیر داشته باشد هزینه سرویس کولر گازی متغییر است.


در موارد زیر کولر گازی نیاز به سرویس دارد:


• شارژ گاز و سرویس سالانه کولر گازی
• مشاهده باد گرم در کولر
• شنیدن صدای زیاد
• چکه کردن آب از کولر
• زمانی که کولر برفک می زند
• تمیز کردن فیلتر کولر گازی
• شست و شوی کمپرسور کولر گازی با اسید

سرویس کامل کولر گازی


کارهایی که در سرویس کامل کولر گازی انجام می شود شامل: شست و شوی اپراتور کولر به همراه یونیت داخلی و تمیز کردن محل تخلیه یا Drain، شستن یونیت کوندانسور، بررسی مخزن جهت نداشتن نشتی و بررسی فشار گاز کمپرسور می باشد.
عملکرد مناسب کولر گازی نیازمند کارکرد صحیح کمپرسور است. کمپرسور را می توان قلب کولر گازی در نظر گرفت. اگر فشار گاز کمپرسور کافی نباشد هزینه شارژ گاز هم به هزینه سرویس اضافه می شود.


هزینه شارژ گاز کولر


اگر سرویس کولر گازی تنها شامل بررسی کمپرسور و شارژ گاز باشد. نیازی به بازدید اولیه ندارد. اگر شارژ کولر گازی به وسیله متخصص بازدید کننده انجام شود، هزینه ایاب و ذهاب از مشتری دریافت نمی شود. اما اگر نیاز به فرد دیگری برای شارژ کولر گازی باشد ، هزینه ایاب و ذهاب نیز به هزینه سرویس اضافه می شود. هنگامی که شارژ کولر گازی به پایان رسید، کمپرسور کولر گازی باید بررسی شود تا از نداشتن نشتی اطمینان حاصل کرد. همچنین فشار کمپرسور باید در حد قابل قبولی باشد تا از مصرف زیاد کولر جلوگیری و خنک کنندگی کولر تا آخرین سطح امکان پذیر شود.


قدرت و نوع کولر گازی


کولر های گازی در انواع مختلف مانند: 12 هزار، 24 هزار و یا 32 هزار می باشند. میزان گاز مورد نیاز کولر گازی هزینه شارژ را تعیین می کند. یکی از عواملی که در میزان دستمزد سرویس کولر گازی تاثیر می گذارد روش دسترسی به یونیت های داخلی و خارجی کولر است. همچنین هزینه سرویس کولر های گازی اسپلیت با کولر های پنجره ای متفاوت است. از آنجا که حجم کمپرسور و برد خنک کردن کولر های پنجره ای کمتر از کولر های اسپلیت و دیوار ی است هزینه سرویس و شارژ آن ها نیز کمتر است.


تعمیرات احتمالی


اگر پس از اتمام سرویس، کولر عملکرد مناسبی نداشته باشد. متخصصین مربوطه موارد بیشتری را بررسی می کنند . قسمتهای الکتریکی و سایر قطعات کولر باید بررسی شوند تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند. در صورتیکه کولر گازی شما نیاز به تعمیرات داشته باشد.هزینه این تعمیرات به هزینه سرویس افزوده می شود.
صدمه دیدن لوله های مسی کولر گازی باعث می‌شود تا کولر عملکرد ضعیفی داشته باشد همچنین در مواردی منجر به ریزش آب یا برفک زدن کولر میشود.


لزوم سوریس سالانه کولر گازی و اسپلیت


برای داشتن هوای خنک در خانه خود تنها خریدکولرگازی و نصب و راه اندازی آن کافی نیست. بلکه شما باید هر سال قبل از شروع فصل گرما کولرهای خانه خود را به منظور عملکرد بهینه و جلوگیری از خرابی سرویس کنید .
اگر زمان گارانتی و خدمات پس از فروش کولرتان به پایان نرسیده است می‌توانید سرویس سالانه کولر خود را به صورت رایگان با استفاده از این خدمات انجام دهید. اما اگر زمان این خدمات به پایان رسیده است. می‌توانید سرویس کولر خود را به کارشناسان ما کمک بسپارید. کارشناسان با تجربه و کارآزموده ما آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز هستند. خدمات ارائه شده توسط این مرکز شامل: نصب کولر گازی، نصب کولر اسپلیت، نصب کولر آبی، نصب کولر پرتابل، نصب کولر ایستاده ، تعمیر و سرویس انواع کولرهای آبی و گازی، سرویس کولرهای اسپلیت منازل و دفاتر و کلیه خدمات مرتبط با کولر گازی می باشد.

نکاتی در رابطه با سرویس کولر گازی و اسپلیت در منزل

از آنجا که کویل های کولرگازی کار خنک کردن و تهویه هوا را انجام می دهند. مهمترین قسمت کولر گازی و اسپلیت محسوب می شوند. به همین دلیل تمیز کردن کویل ها و فین های کولر گازی مهم ترین کاری است که در سرویس کولر باید انجام دهید.
هر چند شرکتهای خدماتی وظیفه سرویس کولرگازی را برعهده می‌گیرند. ما شما می توانید با رعایت نکات ایمنی و رعایت چند نکته ساده کولر اسپلیت و گازی منزل خود را به راحتی سرویس کنید.
ا1. ایمنی
در اولین قدم برای جلوگیری از خطرات احتمالی برق کولر گازی و اسپلیت را قطع کنید.
باز کردن قاب جلویی پنل
در مرحله دوم قاب جلوی پنل کولر را باز کنید و فیلترهای کولر را از آن خارج کنید. سپس فیلتر ها را با فشار زیاد آب بشوید تا گرد و غبار و چربی از آن پاک شود.
شست‌و‌شوی پنل داخلی

همانطور که گفته شد وظیفه تهویه هوا و خنک کردن کولر به عهده کویل است. بنابراین مهمترین قسمت در کولر گازی و اسپلیت کویل ها می باشند. برای تمیز کردن کویل ها می توانید از مایع گاز پاک کن استفاده کنید. مایع را روی کویل ها بپاشید و اجازه دهید یک ساعت بماند. پس از گذشت یک ساعت چربی ها خیس شده و نرم می شوند. بنابراین می توانید به راحتی با یک مایع شیشه پاک کن و یک برس یا مسواک کویل ها را تمیز کنید.

 

درباره فن آوران

ما تعمیر می کنیم / شما ارامش داشته باشید

ارتباط با ما

آدرس : تهران جنت آباد - خیابان باهنر

تلفن تماس : 02144622309