راهنمایی استفاده از علائم و دکمه های ماکروفر سامسونگ - فناوران سرویس

فناوران سرویس

راهنمایی استفاده از علائم و دکمه های ماکروفر سامسونگ

mrgolestanimrgolestani
65 بازدید

call to action

سال های زیادی است که ماکروفرها یک وسیله مدرن در سیستم های پخت و پز بوده اند. ماکروفر سامسونگ با تمام مشخصات کارآمد خود، کارها را آسان ‌تر می ‌کند. فقط کافی است آنچه را که می خواهید بپزید انتخاب کنید و باقی کار را به ماکروفر خود بسپارید. اما برای آن که بتوانید از تمامی قابلیت ها و عملکرد دستگاه خود بهره مند شوید، لازم است تا با علائم ماکروفر سامسونگ آشنایی داشته باشید.

ماکروفر سامسونگ سیلور رنگ

نمادهای ماکروفر سامسونگ

علامت های روی ماکروفر سامسونگ برای چیست؟

ماکروفر شما با نمادهای مختلفی طراحی شده است، اما آنها به چه معنا هستند؟ در زیر، می توانید رایج ترین نمادهای ماکروفر را بیابید. ظاهر نمادها برای هر برند کمی متفاوت است. اگر نمادی که به دنبال آن هستید در لیست نیست، احتمالاً یک برنامه خاص در مدل و برند ماکروفر شماست.

در این صورت می توانید دفترچه راهنمای ماکروفر خود را بررسی کنید. این نکته را نیز باید اشاره کرد که  تعمیر ماکروفر سامسونگ به طور تخصصی باعث می شود که عیب یابی مسائلی مانند علت کار نکردن دکمه های ماکروفر به سرعت انجام شود.

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

آشنایی با علائم روی ماکروفر سامسونگ

ماکروفر سامسونگ، یکی از دستگاه های کاربردی در آشپزخانه است. این دستگاه هم یک کانوکشن و هم یک وسیله برای گریل مواد غذایی است. در واقع، ویژگی این ماکروفر شما را شگفت زده می کند، زیرا همانطور که از نام آن پیداست، می تواند در کنار دیگر قابلیت های خود، غذا را همزمان کبابی کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند دکمه را فشار دهید و از امکانات در آن استفاده کنید تا غذایتان خوشمزه و ترد شود. همچنین در این دستگاه ویژگی ماکروفر و گریل وجود دارد که هر دو عملکرد را برای پختن سریع ‌تر غذا ترکیب می‌ کند.

برای مشاهده دستورالعمل های دقیق و علائم ماکروفر سامسونگ، می توانید در ضمن مطالعه این مطلب، راهنمای ماکروفر خود را بررسی کنید. از جمله نمادهای موجود در این دستگاه سامسونگ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

علامت ماکرو در ماکروفر سامسونگ

با عملکرد ماکروفر، می توانید مواد غذایی را یخ زدایی کرده و باقی مانده غذای دیروز خود را دوباره گرم کنید. علاوه بر این، تنظیماتی برای پخت موادی مانند سیب زمینی در دسترس است. با عملکرد ماکروفر، برای پخت سبزیجات به آب کمتری نسبت به پخت آن ها در قابلمه نیاز دارید. به این ترتیب غذا ویتامین های خود را حفظ می کند.

نماد ماکرو

علامت یخ زدایی

با عملکرد یخ زدایی، محصولات را بدون گرم کردن یخ زدایی می کنید. تنظیم یخ زدایی برای ماکروفرهای ترکیبی، متفاوت عمل می کند. هنگامی که از تنظیم یخ زدایی در ماکروفر استفاده می کنید، از وات مناسب و زمان یخ زدایی لازم بهره می برید. پس از آن، هوا در ماکروفر با دمای پایین به گردش در می آید.

نماد یخ زدایی

علامت کریسپی

شما می توانید یک عملکرد عالی را با انتخاب نماد کریسپی در اختیار داشته باشید. با این عملکرد می توانید سیب زمینی سرخ شده در فر درست کنید، به پیتزای خود بافتی ترد بدهید یا مرغ خود را به یک لایه ترد تبدیل کنید. می توانید جهت سریع تر شدن فرآیند پخت، از این عملکرد استفاده کنید.

 

نماد کریسپی

علامت پنکه

این نماد، عملکرد فن را نشان می دهد. در این شرایط، دستگاه از یک فن استفاده خواهد کرد تا حرارت را به طور یک دست در تمام محفظه ماکروفر پخش کند. مزیت این نماد آن است که می توانید پختی نسبتاً سریع داشته باشید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که این عملکرد برای پخت کیک چندان مناسب نیست.

نماد فن

علامت بخار

با عملکرد بخار در ماکروفر، می توانید سبزیجات را در یک ظرف، به راحتی بخارپز کنید. این ظرف را با آب پر می کنید و در ماکروفر قرار می دهید. به این ترتیب، سبزیجات طعم، ویتامین ها و ساختار خود را در حین پخت از دست نمی دهند.

نماد بخار

علامت گریل

با این تنظیم از گریل فر استفاده می کنید. با گریل، می توانید به یک تکه مرغ یا ماهی ظاهری ترد بدهید. همچنین می توانید سبزیجات خوش طعمی مانند فلفل دلمه ای، کدو سبز یا بادمجان درست کنید. تنظیمات گریل، باعث می شود غذا طعم بهتری بگیرد. لازم به توضیح است که این عملکرد، برای تهیه تکه های ضخیم گوشت مناسب نیست.

نماد گریل

علامت گریل نیمه

در برخی از ماکروفرها، می توانید به راحتی فقط از بخشی از گریل استفاده کنید. معمولاً این بخش، در مرکز کباب پز است.

نماد گریل نیمه

علامت پیتزا

تنظیم پیتزا به صورت ترکیبی، از عنصر حرارتی در بخش پایین ماکروفر و فن استفاده می کند. حرارت اضافی از زیر به پیتزای شما ظاهری ترد می دهد. همچنین می توانید از تنظیم پیتزا برای غذاهای دیگری که باید به درستی مغز آن ها نیز پخته شوند استفاده کنید.

نماد پیتزا

علامت گرما از سمت بالا

با حرارت کمتر در ماکروفر، تمام گرما توسط یک عنصر در بالای ماکروفر تولید می شود. شما می توانید از این تنظیم برای تکمیل شدن مراحل پخت غذا استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر پای درست می‌کنید، این تنظیم، کیک را بدون سوختن روی آن می ‌پزد.

نماد حرارت از بالا

علامت گرما از سمت پایین

با گرمای پایین، ماکروفر شما فقط عنصر گرمایش پایین را فعال می کند. شما می توانید از این عملکرد برای پخت کیک هایی که نیاز به مغز پخت شدن دارد استفاده کنید. به این ترتیب از سوختن ته پای خود جلوگیری می کنید. می توانید برای پخت غذاهایی مانند لازانیا نیز از این قابلیت استفاده کنید.

نماد حرارت از پایین

علامت فن و گریل

اگر تنظیم گریل فن را انتخاب کنید، ماکروفر به طور متناوب بین گریل و فن تغییر می کند. به این ترتیب، ماکروفر هر از چند گاهی هوای گرم را به اطراف ظرف می دمد. می توانید آن را با تهیه یک تکه گوشت روی ماهی تابه مقایسه کنید.

در نتیجه تکه های بزرگ فیله گوشت، سریع تر پخته می شوند. با انتخاب این گزینه، اگر از گریل برای پخت تکه های بزرگتر گوشت و ماهی استفاده می کنید، در حالی که داخل آن هنوز خام است، خطر سوختن قسمت های بیرونی آن وجود دارد.

حالت گریل فن

در حالت گریل فن، ماکروفر سامسونگ به عنوان دستگاه کانوکشن و گریل عمل می کند و می تواند در حین پخت کامل تمامی قسمت ها به صورت یکنواخت، آن را کباب کند. با انتخاب این علامت، غذاهایتان خوشمزه و ترد می شود.

روش استفاده از دکمه گریل یا سرخ کن

با ویژگی دکمه گریل یا سرخ کن، دستگاه از ترکیبی از ماکروفر، گرمکن و گریل استفاده خواهید کرد تا بدون استفاده از روغن زیاد، غذا را ترد و خوشمزه کند. برای استفاده از این ویژگی، باید از چرخه پخت خودکار گریل استفاده کنید.

برای اینکار، در ماکروفر را باز کنید، غذا را روی بشقاب دستگاه قرار دهید و سپس در را ببندید. طبخ خودکار را فشار دهید. فلش های چپ یا راست را فشار دهید تا پخت خودکار گریل را برگزیده و سپس OK را فشار دهید.

توجه داشته باشید که روش های استفاده از این دکمه ها می تواند ضمن تهیه غذایی لذیذ، به سلامتی بیشتر دستگاه نیز کمک کند. در صورتی که با ایراداتی مانند جرقه زدن ماکروفر مواجه شدید می توانی با کارشناسان ما تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که هزینه تعمیر ماکروفر در منزل برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

ماکروفر سامسونگ

نشانه ها در ماکروفر سامسونگ

کاربرد کلید Combi

از جمله نمادهایی که در میان علائم ماکروفر سامسونگ مشاهده می کنید، کلید combi می باشد که در حالت ترکیبی، پخت و ترد شدن غذا را به عهده دارد. این عملکرد در پنج حالت مختلف به اجرا در می آید که شامل

co1: گریل بالا و ماکرو

co3: گریل پایین و ماکرو

co4: گریل بالا و پایین به اضافه ماکرو

co5: ماکرو و کانوکشن

نحوه استفاده صحیح از ماکروفر سامسونگ برای یخ زدایی

وقتی به آشپزی با ماکروفر فکر می کنید، احتمالاً اولین چیزی که به ذهن شما می رسد غذاهای یخ زده است. با ماکروفر سامسونگ، می ‌توانید غذاهای سالم تهیه کنید، زیرا ویژگی Power Defrost یا یخ زدایی می ‌تواند به راحتی گوشت، مرغ یا سایر مواد غذایی طبیعی را که در فریزر ذخیره کرده ‌اید، آب کند.

برای اینکار، ابتدا غذا را روی یک بشقاب مخصوص ماکروفر در وسط صفحه گردان قرار دهید و در را ببندید. سپس، به سادگی دکمه Power Defrost را در پنل جلویی فشار دهید.

فلش های چپ یا راست را برای انتخاب سرویس فشار داده و سپس OK را فشار دهید. برای شروع چرخه، دکمه START  و 30ثانیه را فشار دهید. وقتی ماکروفر بوق ‌زد، در را باز کنید و غذا را برگردانید. در را ببندید و همین روند را تکرار کنید تا یخ‌ زدایی از سر گرفته شود.

هنگامی که یخ زدایی کامل شد، ماکروفر سامسونگ چهار بار بوق می زند و صفحه کنترل صفحه نمایش زمان فعلی را نشان می دهد. برای دستورالعمل ‌های دقیق یخ ‌زدایی بر اساس نوع غذایی که درست می ‌کنید، به راهنمای کاربر ماکروفر خود مراجعه کنید.

نوعی ماکروفر سامسونگ

پخت سریع با ماکروفر

نحوه بخار پز کردن غذا

بخارپز کردن در ماکروفر بهترین راه برای اطمینان از ترد ماندن سبزیجات، حفظ مواد مغذی و آماده شدن آنها برای خوردن در کمترین زمان است. این روش بدون توجه به نوع سبزیجاتی که بخارپز می کنید کار می کند.

در واقع، هر چیزی را می توان در ماکروفر بخار پز کرد، از کلم بروکلی، هویج، نخود، لوبیا سبز، ذرت شیرین یا مخلوطی از موارد دلخواه که بدون از دست رفتن مواد غذایی ارزشمند آنها، پخته خواهد شد. زمان پخت بسته به سبزی ها متفاوت است، اما در اینجا دستورالعمل ‌های ساده ‌ای وجود دارد که به شما کمک می ‌کند تا یک وعده غذایی را بدون اتلاف وقت آماده کنید:

ابتدا سبزیجات خود را بشویید! اگر از سبزیجات بزرگ ‌تر یا مخلوطی از انواع مختلف استفاده می‌ کنید، آن ‌ها را به تکه‌ های هم اندازه و کوچکتر ببرید. سپس آن ها را در یک ظرف مخصوص ماکروفر قرار دهید. 1-2 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و در ماکروفر قرار دهید و درب آن را بگذارید تا بخار داخل آن بماند. سبزیجات خوش طعم خود را با فیله ماهی و مرغ کبابی سرو کنید و از طعم بی نظیر آنها لذت ببرید!

بخار پز کردن دستی غذا

غذا های بخارپز در رژیم های کم کالری بسیار توصیه می  شود، زمان پخت در سیستم بخار پز نسبت به آب پز کردن مواد غذایی کمتر است. چون بخار آب دمای بالاتری از آب جوش دارد.

نحوه استفاده از قفل کودک

ماکروفر سامسونگ مجهز به قفل کودک است. این عملکرد به شما امکان می دهد دکمه ها را قفل کنید تا ماکروفر به طور تصادفی کار نکند. فر را می توان در هر زمانی قفل کرد. اگر می خواهید عملکرد قفل کودک را فعال یا غیرفعال کنید، دکمه STOp/ClEAR را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. صفحه نمایش ON یا قفل باز شده را نشان می دهد.

نحوه تنظیم دما

یک ماکروفر معمولی حدود 5 تا 10 تنظیم دمای مختلف دارد و هر سطح هدف پخت خاصی را به خود اختصاص می دهد. استفاده از سطوح قدرت ماکروفر می ‌تواند به جلوگیری از کم ‌پختن یا پختن بیش از حد غذا کمک کند.

برخی از دستور العمل‌های مخصوص ماکروفر مشخص می ‌کنند که از کدام قدرت پخت استفاده کنید، بنابراین مهم است که بدانید هر سطح دما هنگام آشپزی با ماکروفر سامسونگ چه کاری انجام می ‌دهد. سطوح قدرت ممکن است بسته به مدل متفاوت باشد، بنابراین قبل از پخت و پز حتما دفترچه راهنمای محصول خود را مطالعه کنید.

همچنین، در صورتی که با مواردی همچون خاموش شدن ماکروفر حین کار مواجه شدید، با فناوران سرویس بخش پشتیبانی تعمیرات ماکروفر ما مشورت نمایید.

ماکروفری که درب آن باز است

ماکروفرهای کانوکشی

استفاده از پخت ترکیبی

اجاق ‌های ماکروفر کانوکشن مانند ماکروفرهای معمولی غذا را گرم می ‌کنند، اما یک عنصر حرارتی و فن اضافی دارند تا بتوانند غذا را مانند فر پخته، برشته و ترد کنند. یک ماکروفر کانوکشن می ‌تواند آماده ‌سازی غذا را ساده ‌تر کرده و پخت کامل تر را آسان ‌کند. این قابلیت در ماکروفر، آن را به یک وسیله پرکاربرد در آشپزخانه تبدیل می کند.

جمع بندی

اگر در آشپزخانه خود، ماکروفر سامسونگ دارید، برای استفاده صحیح و کامل از آن ، لازم است تا علائم ماکروفر سامسونگ را به خوبی بشناسید. در اینجا برخی از نمادها را معرفی کردیم که به کارکرد ساده تر آن کمک خواهد کرد. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دسته بندی لوازم خانگی مایکروفر
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت