تعمیر ماشین لباسشویی

نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بخش بسیار مهمی از زندگی هر خانواده بزرگ است. کوهی از ظروف کثیف، موقعیتی آشنا برای هر خانواده مهماندار می باشد. تعداد زیاد ظروف نشسته، معمولا خلق و خوی را خراب می کند. در چنین شرایطی، ماشین ظرفشویی یک نجات دهنده واقعی است. ماشین ظرفشویی باعث صرفه جویی در انرژی و زمان شده و تمیزی خانه را حفظ می کند.

با این حال، مانند هر وسیله دیگری، ماشین ظرفشویی نیز ممکن است خراب شود. در این مورد، برای حفظ هماهنگی در خانه، باید تعمیر ماشین ظرفشویی را به سرعت انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی عمده ترین مشکلات این دستگاه پرکاربرد و روش های رفع آنها بپردازیم.

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی فناوران سرویس

عمده ترین مشکلاتی که باعث تعمیر ماشین ظرفشویی

موارد زیر مشکلات اولیه ای هستند که مشاهده آنها به معنی نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی است. برای تعمیر می توانید از تیم متخصص ما کمک بگیرید. مجموعه ما در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر کولرگازی تبحر دارد.

خانمی در حال برداشتم ظروف از داخل ماشین ظرفشویی

علت کامل نشستن ظروف

حتما متوجه شده اید که ماشین ظرفشویی دارای دو تیغه با اتصالات کوچک است. هنگامی که ماشین ظرفشویی کار می کند، تیغه ها به سرعت می چرخند و نازل ها آب می پاشند. بسیار مهم است که نازل ها بتوانند آزادانه و بدون هیچ گونه مانعی حرکت کنند. هنگامی که ماشین ظرفشویی را پر می کنید، چرخش شیر آب آن را چک کنید. اگر درب،  ملاقه،  قابلمه یا هر نوع ظرفی مانع بود، جای آن را تعویض نمایید.

علت احتمالی دیگر این مشکل، گرفتگی سوراخ ها است. اگر ماشین ظرفشویی، ظروف را درست نمی شوید، انسداد سوراخ های تیغه ها با تکه های کاغذ، بقایای مواد غذایی و چربی را بررسی کنید. تیغه ها را جدا کرده و با استفاده از یک شی نازک و نوک تیز، آنها را زیر آب داغ بشویید. بدین شکل می توانید سوراخ ها را تمیز کنید.

ممکن است پس از شستن ظروف شیشه ای توسط ماشین ظرفشویی ببینید که ظروف زبر، کدر و لکه دار شده اند.

فردی درحال گذاشتن ظرف داخل ماشین ظرفشویی

از بین رفتن درخشندگی شیشه دو دلیل می تواند داشته باشد. به طور خلاصه، احتمالا شیشه آسیب غیرقابل برگشتی دریافت کرده است. دلایل دیگر کدر شدن ظروف شیشه ای عبارتند از:

 • دمای بسیار بالا
 • کیفیت پایین شیشه
 • سایش در طول زمان

در این صورت هیچ راهی برای ترمیم ظروف وجود ندارد و باید آنها را جایگزین کنید.

البته شایع ترین علت خوب شسته نشدن ظروف شیشه ای، رسوب آهک روی آنها است. اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی شما نمک درشت کافی دارد. نمک برای نرم کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد. برای محافظت از ظروف در برابر رسوب آهک از جلادهنده نیز می توان استفاده کرد. البته مراقب باشید که اگر مواد شوینده حاوی جلادهنده است، آن را اضافه نکنید.

ایجاد سروصدا که باعث تعمیر ماشین ظرفشویی میشود

ممکن است صدای ناخوشایندی را هنگام کار ماشین ظرفشویی بشنوید. این نشان دهنده خرابی یاتاقان های پمپ یا موتور الکتریکی است. آسیب آنها به دلیل ورود آب به آنجا بوده. هنگامی که جعبه پرکننده ترک می خورد، مایع به بلبرینگ ها نفوذ کرده و به مرور باعث از کار افتادن آن ها می شود. نتیجه این اتفاق، یک صدای غیرطبیعی در حین کار ماشین ظرفشویی است.

فردی در حال جایگزاری قرص ماشین ظرفشویی در سره جای خود

در این صورت، تعمیر شامل تعویض همزمان آب بند روغن و یاتاقان ها می شود. علاوه بر تعمیر این دستگاه شما می توانید برای تعمیر ماکروفر نیز از خدمات فناوران سرویس کمک بگیرید. البته دلیل اصلی صدا ممکن است لزوما بلبرینگ نباشد. ورود زباله به پروانه یا در ناحیه آبپاش نیز می تواند باعث ایجاد سروصدا در دستگاه شود. شما باید مناطق آلوده را تمیز کرده و پروانه را از نظر ترک یا آسیب به پره های آن بررسی کنید.

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

مردی درحال تعمیر ماشین ظرفشویی

دلیل خشک نشدن ظروف پس از تمام شدن کار

آیا ماشین ظرفشویی شما را مجبور به خشک کردن ظروف می کند؟ آیا برای فعالیت کاری که ماشین برای انجام آن برنامه ریزی شده، وقت خود را تلف می کنید؟ خشک نشدن ظروف می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در میان دلایل مختلف، موارد زیر بسیار رایج هستند:

تراکم بیش از حد

به یاد داشته باشید که ماشین ظرفشویی را در پایان چرخه شستشو باز کنید. ظرف ها را برای چند روز به صورت نشسته جمع نکنید.    

پایین آمدن کارایی دستگاه

به طور مرتب (حداقل یک بار در ماه) از پاک کننده های رسوب زدایی استفاده کنید.  

اگر خشک نشدن ظروف پس از تمام شدن کار دستگاه، بسته به این دلایل نیست، به احتمال زیاد ماشین ظرفشویی شما مشکل فنی دارد. در این صورت باید به یک متخصص مراجعه کنید.

قرار دادن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

از پر کردن بیش از حد دستگاه خودداری کنید. شما باید از مواجه نشدن اسپرینکلرها با هرگونه مانعی برای حرکت خود، اطمینان حاصل نمایید.  

نداشتن نمک شستشو

مطمئن شوید که آن را به هر بار کار کردن دستگاه اضافه می کنید.    

علت نشت آب در ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل نشت آب در ماشین ظرفشویی می تواند فرسودگی درزگیر درب باشد. در این حالت دیگر نمی توان تضمین کرد که درب ضد آب است. با مشاهده این مشکل، تماس فوری با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی جهت تعمیر دستگاه ظرفشویی مفید خواهد بود. وجود آب در خارج از ماشین ظرفشویی می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین این مشکل می تواند به سایر لوازم خانگی آسیب برساند.

داخل ماشین ظرفشویی که پر از ظرف در حال شستشو است

با این حال، دلایل ساده تری نیز برای نشتی آب ماشین ظرفشویی وجود دارد. به عنوان مثال، استفاده بسیار از مواد شوینده می تواند باعث خارج شدن کف زیادی از دستگاه شود. افراط در به کار بردن مواد شوینده به طور جدی روی دستگاه تاثیر می گذارد. همواره مقدار مناسبی از مواد شوینده و قرص ها را با رعایت دستورالعمل ها در ماشین ظرفشویی بریزید.

دلیل آبگیری نکردن

ممکن است پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی فعال شود اما آب وارد ماشین ظرفشویی نشود. معمولا در دستگاه های دارای کارت الکترونیکی، هنگامی که ماشین ظرفشویی آب نمی کشد، LED ها یک هشدار صوتی یا بصری می دهند. یکی از دلایل مشاهده این آلارم یا مشکل، می تواند این باشد که فراموش کرده اید شیر آب را ببندید. اگر دریچه بسته نشده باشد و آلارم همچنان فعال بماند، باید بررسی های زیر را انجام دهید:

شخصی در حال لمس بدنه داخل ماشین ظرفشویی
 • پیچ خوردگی در لوله اگزوز را بررسی کنید.
 • بررسی نمایید که آیا آب با فشار مناسب از شیری که شلنگ تخلیه به آن وصل شده، خارج می شود یا خیر.
 • فیلتر شیر برقی را بررسی کنید. ممکن است رسوبات آهکی مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی شوند.
مردی درحال گذاشتن ظرفی درون ماشین ظرفشویی

روشن نشدن که باید ماشین ظرفشویی را تعمیر کرد

در این مورد بهتر است با بخش خدمات تماس بگیرید. البته بد نیست که تشخیص دهید چرا این مشکل رخ داده است. در زیر به رایج ترین علت های روشن نشدن ماشین ظرفشویی اشاره کرده ایم:

 • آسیب دیدن سیم مرتبط با شبکه
 • عدم کارکرد شاتر روی در
 • شکسته شدن دکمه شروع
 • سوختن فیوز
 • جمع نشدن آب در محفظه
 • آسیب دیدن واحد تحت کنترل برنامه
 • سوختن موتور یا رله
 • پمپ مسدود شده
 • تولید بوی بد و نامطبوع

دلیل اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی، بقایای مواد غذایی است. این مواد غذایی در مکان های به خصوصی که دسترسی به آنها سخت بوده، جمع می شوند. از جمله این قسمت های ماشین ظرفشویی می توان به فیلتر، اتصالات و واشرها اشاره کرد. یک نکته بسیار کاربردی این است که ظروف را زیر آب جاری بشویید تا بوها رفع شده و از تاثیر آنها بر غذا جلوگیری شود.

ممکن است ماشین ظرفشویی شما به ظروف بوی نامطبوع ندهد اما بوی عجیبی (مانند کپک یا رطوبت) از خود متصاعد کند. در این صورت برای رفع این مشکل در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، همیشه در را باز نگه دارید.

دلیل آبگیری نکردن

 • دلیل طولانی شدن زمان شستشوی ظروف

اگر زمان تمیز کردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی شما بیش از اندازه طول می کشد، یکی از موارد زیر ممکن است باعث این مشکل شوند.

 • گرفتگی یا انسداد

گرفتگی در فیلتر، شلنگ تخلیه یا دریچه هوا می تواند چرخه های پر کردن و تخلیه را کاهش دهد. در نتیجه ماشین ظرفشویی شما زمان بیشتری را برای تکمیل چرخه شستشو نیاز خواهد داشت.

فیلترهای خود را بازرسی و تمیز کنید، شلنگ را جدا کرده و پیچ خوردگی، خمیدگی یا گرفتگی را بررسی نمایید. شما باید دریچه هوای نزدیک سینک را وارسی نموده تا مطمئن شوید که مانعی وجود ندارد. قطعات آسیب دیده را تعویض کنید تا آب به خوبی از سیستم عبور کند.

فردی درحال برداشتن فیلتر ماشین ظرفشویی
 • رسوب مواد معدنی

رسوبات معدنی می توانند در اطراف فیلتر، بازوهای اسپری، المنت حرارتی یا سنسور شستشوی نوری تجمع کنند. این رسوبات به طور جدی مانع از جریان موثر آب در طول چرخه های شستشو می شوند.

اگر تجمع مواد معدنی دلیل این مشکل باشد، متوجه رگه های قهوه ای یا سفید در قسمت هایی از دستگاه خواهید شد. شما می توانید این رسوبات را با به کار انداختن ماشین روی حرارت بالا با یک کاسه سرکه سفید در قفسه پایینی، از بین ببرید. همچنین شما می توانید رسوبات معدنی سنگین تر را با تمیز کردن دستی با استفاده از آب و صابون پاک کنید.

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

شخصی درحال روشن کردن ماشین ظرفشویی
 • دمای آب

دستگاه شما برای تمیز کردن صحیح ظروف، طوری طراحی شده که با دمای آب بین 120 تا 140 درجه فارنهایت، کار کند. اگر دمای آب ورودی به دستگاه کمتر از حد نیاز باشد، چند دقیقه طول می کشد تا آب گرم شود. برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که آبگرمکن شما روی 120 درجه فارنهایت تنظیم شده است.

 • المنت گرمایشی معیوب

اگر آب ورودی به ماشین ظرفشویی شما کمتر از 120 درجه بوده و المنت گرمایشی مشکل داشته باشد، آب به اندازه کافی گرم نمی شود. در نتیجه این مشکل می تواند باعث طولانی شدن کار دستگاه شود. دستگاه را از برق بکشید و از یک مولتی متر برای بررسی المنت گرمایشی استفاده کنید. اگر المنت به درستی کار نمی کند، باید آن را تعویض نمایید.

 • تنظیمات چرخه اشتباه

ماشین های ظرفشویی جدید دارای چرخه های شستشوی تخصصی متنوعی برای همه چیز هستند. این ویژگی های اضافی جهت تولید گرمای بیشتر می توانند 20 تا 40 دقیقه به چرخه اجرا اضافه کنند.

دفترچه راهنما را مطالعه کرده تا بفهمید که هر تنظیم از نظر اجرا چه مقدار زمان می برد. سپس انتخاب های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

 • خرابی آبپاش ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما برای تمیز کردن ظروف آب اسپری نمی کند، اولین قدم شما این است که مطمئن شوید، آب دریافت می کند. هنگامی که ماشین ظرفشویی برای اولین بار راه اندازی می شود، باید بتوانید صدای جاری شدن آب به داخل دستگاه را بشنوید. اگر ماشین ظرفشویی شما به صورت آرام کار می کند، پس از چند دقیقه، می توانید ماشین ظرفشویی را باز کنید. در این صورت خواهید دید که آب کف ماشین را پر کرده است.

اگر داخل دستگاه را بررسی کردید و متوجه شدید که پر از آب است، باید دلایل دیگر را مورد بررسی قرار دهید. موارد زیر باعث می شوند که ماشین ظرفشویی آب اسپری نکند:

 • بازوی اسپری مسدود شده یا شکسته
 • اختلال در عملکرد پمپ گردش
 • دلیل کار نکردن دکمه ها که باعث تعمیر ماشین ظرفشویی میشود

قبل از اینکه متوجه شویم که چگونه دکمه های ماشین ظرفشویی خود را تعمیر کنیم، باید ببینیم چرا درست کار نمی کنند. دلایل متعددی باعث ایجاد مشکل در دکمه های ماشین ظرفشویی می شوند که رایج ترین آنها عبارتند از

 • عدم اتصال ماشین ظرفشویی به برق
 • ایجاد مقدار زیادی کثیفی در دستگاه
 • مشکل سیم کشی برق
 • روشن بودن قفل کودک
 • وجود مشکل در سیستم مونتاژ تله و فیلتر
خانمی در حال برداشتم ظرف از ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی به صورت تخصصی

آیا به دنبال خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی هستید؟ ماشین ظرفشویی وسیله ای بسیار مهم در آشپزخانه است که به ما کمک می کند در زمان شستن ظروف صرفه جویی کنیم. استفاده از این دستگاه به شما در شستن و تمیز کردن ظروف زیاد کمک خواهد کرد. استفاده از ماشین ظرفشویی، زندگی شما را راحت تر می کند. با این حال، از آنجایی که تقریبا هر روز استفاده می شود، ممکن است به طور غیر منتظره ای متوقف شود.

بروز هر گونه مشکل در ماشین ظرفشویی به راحتی می تواند عملکرد معمول شما را مختل کند. به همین دلیل باید از تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما خراب شده، باید آن را توسط یک تکنسین متخصص تعمیر نمایید، زیرا آنها اطلاعات کاملی در مورد آن دارند. خدمات تعمیر فناوران سرویس، شامل گارانتی می شود.

بدین صورت شما می توانید ماشین ظرفشویی خود را بی دردسر به حالت اولیه خود برگردانید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر هود به وبسایت ما مراجعه کنید.

مراحل انجام کار

مرحله چهارم

بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی، میتوانید هزینه را به تکنسین و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

مرحله سوم

تکنسین جهت هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله دوم

کارشناسان ما با در نظر گرفتن نوع دستگاه، برند، مشکل دستگاه و لوکیشن، درخواست شما را به بهترین تکنسین تخصیص می دهند.

مرحله اول

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید.

نظرات مشتریان