تعمیر اجاق گاز

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز

گاز یکی از لوازم خانگی است که به ندرت دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند؛ اما اگر متوجه مشکل در آن شدید بهتر است در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر اجاق گاز بپردازید. بدون اجاق گاز زندگی به کام شما تلخ می شود؛ به طوری که نمی توانید غذا بپزید یا حتی آن را گرم کنید. خراب شدن اجاق گاز می تواند به شدت دردسرساز باشد. اما بهتر است بدانید تعداد زیادی از مشکلات اجاق گاز به راحتی حل می شوند و شما حتی بدون نیاز به تخصص می توانید آن ها را حل کنید. در ادامه به بررسی مهم ترین دلایل تعمیر اجاق گاز و نحوه عیب یابی آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

سرویس و تعمیر اجاق گاز

آموزش عیب یابی و تعمیر اجاق گاز

در ابتدای مطلب بهتر است به شما بگوییم که چطور عیب اجاق گازتان را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید. برخی اوقات ممکن است به طور ناگهانی متوجه وجود مشکلی در اجاق گازتان شوید؛ در این زمان بهتر است در ابتدا مشکل گاز را پیدا کنید و ببینید دقیقا به چه دلیلی این مسئله به وجود آمده است. در زمان عیب یابی بهتر است همواره نکات ایمنی را رعایت کنید و سعی کنید به صورت خودسرانه عمل نکنید.

نوعی گاز رومیزی
مهم ترین دلایل خراب شدن اجاق های گاز

برای تعمیر اجاق گاز بهتر است به متخصصان این کار زنگ بزنید و از آن ها بخواهید مشکل شما را پیدا کنند. سعی کنید به هیچ وجه قطعات گاز را بدون داشتن تخصص و دانش فنی تعویض یا تعمیر نکنید؛ زیرا ممکن است علاوه بر ایجاد هزینه های اضافی، جان خود را نیز به خطر بی اندازید. شما می توانید از کارشناسان فناوران سرویس برای تعمیر لوازم خانگی همچون تعمیر یخچال و فریزر کمک بگیرید.

نکاتی که در زمان نصب اجاق گاز باید توجه کرد

مسئله بعدی که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، نکاتی است که در زمان نصب باید به آن ها توجه داشته باشید. در زمان نصب اجاق گاز دقت داشته باشید که آن را در محیط کوچک و خفه قرار ندهید. همچنین از نصب گاز در نزدیکی شیر گاز به شدت خودداری کنید؛ زیرا ممکن است حرارت به شیر گاز برخورد کند و فاجعه بی آفریند.

نوعی گاز برقی
نگاهی به نحوه نصب اجاق های گاز

مسئله بعدی این است که اجاق گازتان را در جایی که در معرض باد است، قرار ندهید. علاوه بر خود اجاق گاز شما باید به شیر گاز نیز توجه داشته باشید؛ سعی کنید طول شلنگ گاز از 1.5 متر بیشتر نشود و از شلنگ مخصوص برای گازتان استفاده کنید. در زمان استفاده از گاز بهتر است از سر رفتن غذا جلوگیری کنید و برای تمیز کردن آن از یک پارچه نرم و نم دار استفاده کنید.

پیدا کردن مشکل و تعمیر اجاق گاز

همان طور که گفته شد برای تعمیر اجاق گاز بهتر است در ابتدا مشکل آن را پیدا کنید. اجاق های گاز یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی هستند که به صورت روزانه از آن ها استفاده می شود. برای این که بتوانید در مدت طولانی تر از آن ها استفاده کنید باید به صورت دوره ای آن ها را بررسی کنید. در ادامه به بررسی مهم ترین مشکلات اجاق گاز می پردازیم:

پیلوت گاز خاموش میشود

نخستین مشکلی که ممکن است برای همه ما پیش آمده باشد، خاموش شدن پیلوت گاز است. برخی اوقات ممکن است دهانه پیلوت کثیف شده و روی آن را چربی گرفته باشد. در این زمان پیلوت نمی تواند روشن بماند و پس از روشن شدن سریعا خاموش خواهد شد. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است آن را تمیز کنید. اگر مشکل با تمیز کردن رفع نشد ممکن است پیلوت شما خراب شده باشد و بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

فردی درحال نصب گاز رو میزی
مهم ترین مشکلات اجاق های گاز

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

مشعل های اجاق گاز روشن نمیشود

برخی اوقات ممکن است زمانی که می خواهید از گاز استفاده کنید، مشعل ها روشن نشوند. در نخستین گام سعی کنید پروسه روشن شدن اجاق را از نزدیک تماشا کنید؛ این کار ممکن است مفید باشد. همان طور که می دانید در زمان روشن شدن گاز باید صدای تق تق بشنوید و کمی بوی گاز استشمام کنید؛ اگر صدای تق تق را می شنوید اما بوی گاز نمی آید، مشکل از ورودی گاز شما است.

اما اگر صدای تق تق شنیده نمی شود اما بوی گاز را استشمام می کنید، ممکن است کلید استارت شما و جرقه های گاز دچار مشکل شده باشند. در هر صورت برای رفع مشکل بهتر است سریعا به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنید و از آن ها بخواهید مشکل شما را حل کنند.

نمایی از شعله اجاق گاز
استفاده از تعمیرکاران حرفه ای برای تعمیر اجاق های گاز

نوک شعله ها زرد رنگ است

اگر نوک شعله های گاز شما زرد رنگ است، ممکن است نشان دهنده احتراق به صورت ناقص باشد. اگر هوا و اکسیژن به اندازه کافی در اطراف شعله وجود نداشته باشد، ممکن است شعله ها زرد باشند. در این زمان بهتر است انتهای شعله های اجاق را تمیز کنید تا هوا به طور مناسب به شعله ها برسد.

همچنین می توانید سوراخ های مشعل را با استفاده از یک جسم نوک تیز تمیز کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد می توانید با کارشناسان فناوران سرویس تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید. فناوران سرویس علاوه بر تعمیر گاز شما می توانید در تعمیر پکیج دیواری نیز به شما کمک کند.

شعله گاز صدا وزش دارد

برخی اوقات ممکن است شعله شما صدای وزش بدهد. این مسئله در زمانی اتفاق می افتد که فشار گاز زیاد باشد.  برای حل این مسئله شما می توانید دریچه هوا را تنظیم کنید. در صورتی که باز هم شعله شما صدا می داد بهتر است با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید و از آن ها بخواهید این مشکل را حل کنند. توجه داشته باشید به هیچ عنوان خود سرانه اقدام به تعمیر اجاق گاز نکنید زیرا ممکن است حادثه بیافرینید.

شعله دود میدهد

برخی اوقات ممکن است پس از روشن کردن گاز متوجه دود شوید. برخی مواقع به علت این که اجاق گاز شما کثیف است، دود به وجود می آید؛ این دود حاصل از سوختن مواد کثیف روی گاز است. اما برخی مواقع ممکن است مشکل جدی تر باشد و به علت بالا بودن میزان گاز در مقایسه با هوا این مسئله به وجود آید. برای حل این مسئله شما می توانید فشار گاز را کم کنید. اگر باز هم مشکلتان حل نشد بهتر است از کارشناسان فناوران سرویس کمک بگیرید.

شعله بسیار بلند تر از حد معمول است

اگر پس از روشن کردن اجاق گاز متوجه شدید که شعله آن بلند تر از همیشه است بهتر است فشار گاز را بررسی کنید. برخی اوقات ممکن است به علت فشار زیاد گاز شعله بلند شود. همچنین اگر درپوش را به درستی روی مشعل قرار نداده باشید،  ممکن است بخشی از شعله شما بلندتر شود. بهتر است فشار گاز و دریچه هوا را تنظیم کنید تا مشکل شما حل شود.

فردی درحال روشن کردن گاز
روشن نشدن گاز و دلایل آن

فر روشن نمیشود که باعث تعمیر اجاق گاز میشود

برخی اوقات ممکن است فر اجاق گاز شما روشن نشود. این مسئله برای افراد که از فر استفاده می کنند می تواند یک مشکل جدی باشد. در صورتی که مشعل فر روشن نشد، می توانید در ابتدا پیلوت را بررسی کنید و از عملکرد درست آن مطمئن شوید. در صورتی که مطمئن شدید این قطعه به درستی کار می کند بهتر است به بررسی ترموستات، کابل برق،کابل قطع حرارت و … بپردازید. این قطعات نقش بسیار مهمی در روشن ماندن فر انجام می دهند.

مسئله بعدی که ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل شود، تایمر اجاق گاز است. اگر تایمر شما به درستی تنظیم شده باشد، این مشکل برای فر به وجود نمی آید. شما می توانید برای بررسی این مشکل و انجام تعمیرات ماکروفر از کارشناسان فناوران سرویس کمک بگیرید.

درجه حرارت فر ثابت نمی ماند

ممکن است فر روشن شود اما درجه حرارتی که برای آن تنظیم کرد اید ثابت باقی نماند. این مسئله می تواند شما را به دردسر بی اندازد. زیرا درجه حرارت فر برای پخت و پز بسیار مهم است.  این مسئله ممکن است به خاطر وجود مشکل در سنسور دما به وجود آمده باشد. بهتر است سر خود اقدام به تعمیر این مشکل نکنید؛ زیرا ممکن است به راحتی به فر آسیب برسانید.

مردی درحال تعمیر اجاق گاز
بهترین روش برای تعمیر فر اجاق گاز
نوعی اجاق گاز
اجاق گاز بوش

تعمیر اجاق گاز به صورت تخصصی

همان طور که گفته شد اجاق گاز شما ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شود؛ بهتر است به هیچ عنوان به صورت خودسرانه و بدون دانش فنی اقدام به تعمیر آن نکنید. وجود مشکل در اجاق گاز شما ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که تنها تعمیرکاران حرفه ای قادر به یافتن علل و حل آن هستند.

شما می توانید برای تعمیر اجاق گاز خود به وب سایت فناوران سرویس سر بزنید و در مورد مشکل خود با کارشناسان ما صحبت کنید. ما در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکاران متخصص را به منزل شما ارسال می کنیم و مشکل شما را به طور کامل حل خواهیم کرد. هدف اصلی فناوران سرویس همواره جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات باکیفیت بوده است.

مراحل انجام کار

مرحله چهارم

بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی، میتوانید هزینه را به تکنسین و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

مرحله سوم

تکنسین جهت هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله دوم

کارشناسان ما با در نظر گرفتن نوع دستگاه، برند، مشکل دستگاه و لوکیشن، درخواست شما را به بهترین تکنسین تخصیص می دهند.

مرحله اول

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید.

نظرات مشتریان