تعمیر پکیج دیواری

تعمیر پکیج دیواری چگونه است؟

احتمالاً حیاتی ترین وسیله در کل آشپزخانه، هود باشد. این وسیله حیاتی وظیفه حذف دود، گرما، سمو

پکیج دیواری یک مبدل حرارتی ضروری در خانه بوده که برای انتقال گرما طراحی شده است. پکیج سالم باید به طور طبیعی کل محیط را گرم کند، اما گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف این اتفاق نیفتد. با وجود این که تعمیر پکیج دیواری به محض شناختن آنها نسبتاً ساده است با این حال، تشخیص مشکلات می تواند برای افراد مشکل باشد، به خصوص اگر از نحوه عملکرد سیستم گرمایش مرکزی خود مطمئن نباشید.

م و بوهای مضر را از آشپزخانه دارد. این دستگاه نه تنها هوا را کنترل می کند بلکه به فرآیند پخت و پز نیز کمک می کند.

در حقیقت، هود، هوای رستوران و آشپزخانه شما را تمیز نگه می دارد و باعث می ‌شود که آشپزخانه از چربی و دود عاری باشد که به نوبه خود رستوران را به مکان بهتری برای کار و ایمن تر می‌کند؛ زیرا چربی انباشته شده عامل آتش سوزی است. اگر می خواهید در مورد طیف وسیعی از مشکلات احتمالی هود بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

نصب، سرویس و تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

وقتی پکیج دیواری شما به درستی کار نمی کند، به خصوص در اعماق زمستان، این می تواند یک کابوس باشد. پکیج ها ممکن است گرم نشوند یا فقط در قسمت بالا یا پایین داغ شوند. از طرفی، پکیج دیواری ممکن است دارای سر و صدای زیادی بوده و نیاز به خونریزی داشته باشد یا حتی پکیج نشتی داشته باشد. اگر پکیج دیواری شما دچار مشکلات متعددی است، نگران نباشید زیرا بسیاری از این مشکلات نسبتاً ساده هستند که می توانید خودتان آن را برطرف کنید اما به شرطی که از آن سر در بیاورید.

فردی درحال تعمیر نوعی پکیج
تعمیر پکیج دیواری توسط متخصص

تعمیر تخصصی پکیج دیواری

همیشه بهتر است قبل از آغاز به کار پکیج دیواری، سیستم گرمایش مرکزی و دیگ بخار را برای هر گونه مشکل یا آسیب، بررسی کنید و مراقب علائمی مانند صداهای عجیب و غریب و کمبود آب گرم باشید. اگر فکر می کنید مشکلی وجود دارد، با یک متخصص این حوزه تماس بگیرید تا تعمیر تخصصی پکیج دیواری را انجام دهد. آن‌ ها می ‌توانند تشخیص دهند که مشکل چیست و راه ‌حل مناسبی را برای رفع آن پیدا کنند.  

علل های خرابی پکیج دیواری

پکیج ها با گرم کردن اتاق از طریق فرآیندهایی به نام تشعشع و همرفت کار می کنند اما گاهی اوقات مشکلاتی وجود دارد که مانع از عملکرد صحیح پکیج ها می شوند. رایج ترین علل خرابی پکیج دیواری عبارتند از:

نمایی از پایین پکیج دیواری
علل مختلف برای خرابی پکیج

پکیج داغ نمی شود

این یکی از مشکلات نسبتا رایج است. به عنوان مثال، شاید ده رادیاتور در خانه خود داشته باشید و 9 تای آن ها گرم می شوند در حالی که یکی سرد می ماند. برای حل این مشکل، شیر قفل رادیاتور سرد را باز و شیر ترموستاتیک رادیاتور را روشن کنید و قسمت بالایی آن را بردارید و بررسی کنید که پین گیر کرده است یا خیر.

پکیج دیواری گرم بوده اما محیط را گرم نمی کند

اگر پکیج دیواری شما به دمای مطلوب خود نمی رسد، احتمالاً سیستم شما به تعادل نیاز دارد. این کار تضمین می کند که جریان آب گرمی که از دیگ بخار می آید به طور مساوی در اطراف همه پکیج ها شما توزیع می شود. اگر مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید، متعادل کردن رادیاتورها می ‌تواند مشکلی پیچیده باشد که می‌ توانید آن را برطرف کنید. در این زمان با فناوران سرویس متخصص تعمیر ماکروفر بوش، پکیج دیواری، شوفاژ و غیره تماس بگیرید.

نشتی دریچه رادیاتور

نشت آب از پکیج دیواری می تواند آسیب جدی و گرانی به کف و سقف وارد کند، بنابراین مهم است که این موضوع را سریع، حل کنید. گاهی اوقات می توان به سادگی مهره های روی شیر را با یک آچار محکم کرد. در برخی موارد، اگر شیر قدیمی یا معیوب بوده باید کل شیر را تعویض کنید.

نمایی از داخلی شمعی پکیج دیواری
پیدا کردن مشکلات مرتبط با پکیج

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

پکیج دیواری و شیرهای گرم، سرد هستند

ممکن است ساده به نظر برسد، اما برای رفع این مشکل ابتدا بررسی کنید که ترموستات شما روی دمای مناسب تنظیم شده باشد، در حالت ایده آل دما بین 17 تا 20 درجه است. اگر پکیج ها هنوز گرم نمی شوند، بررسی کنید که گرمایش مرکزی و آب گرم روشن باشند.

شخصی درحال روشن کردن پکیج دیواری
تنظیم کردن دمای پکیج دیواری

دلیل گرم نشدن شوفاژ و رادیاتور

اگر کل رادیاتور شما سرد بوده و گرم نمی شود، ممکن است مشکل از شیرها باشد. این شیرها شامل شیرهای ترموستاتیک، محافظ قفلی و دستی هستند که معمولاً یک لوله عمودی را به یک لوله افقی متصل می کنند. در بیشتر موارد، دریچه ‌های ترموستاتیک مسدود می‌ شوند و باعث می‌ شوند که رادیاتور گرم شود. در چنین شرایطی، دریچه ها باز به نظر می رسند، اما بسته هستند.

اگر رادیاتور شما دارای محافظ قفل یا شیر دستی بوده، ممکن است مشکل از تنظیمات باشد. علاوه بر این، زنگ زدگی، خوردگی داخلی یا رسوب آهکی در سیستم می تواند دریچه ها را مسدود کند. اگر دریچه ها مسدود شوند، رادیاتور شما گرم نمی شود.

علت سروصدا کردن که باعث تعمیر پیکیج دیواری می شود؟

در حالی که برخی از صداهای شنیده شده از پکیج دیواری، عادی هستند، صداهای بلند ممکن است نشان دهنده وجود مشکل جدی در پکیج دیواری باشند که باید در اسرع وقت برطرف شوند. دلایل ایجاد صداهای از پکیج دیواری عبارتند از: فشار کم آب، رسوب آهک و گرفتگی ورودی هوا.

 • علت صدای کم و زمزمه مانند از پکیج دیواری

  زمزمه، صدای رایج شنیده شده از پکیج است و چند دلیل برای آن وجود دارد که هر دو به پمپ مربوط می شوند. در واقع، زمزمه می تواند به سادگی نشان دهنده عملکرد عادی پکیج دیواری باشد. به هر حال، پمپ صدای زمزمه تولید می کند، بنابراین ابتدا باید پمپ را بررسی کنید.

  دلیل احتمالی دوم شاید این بوده که کل یا بخشی از پمپ مسدود شده است. بنابراین، پمپ را بررسی کنید تا ببینید گرم است یا سرد. در حالت عادی، پمپ باید گرم باشد. در صورتی که پمپ خیلی گرم باشد نشان دهنده ی گیر کردن قطعه ای داخل پمپ است. در این زمان شما باید با شرکت فناوران سرویس، متخصص تعمیر تعمیر اجاق گاز، شوفاژ، رادیاتور و غیره تماس بگیرید.

صدای سوت کتری از پکیج

سوت زدن یا همان طور که به آن «کتری» نیز گفته می شود، صدای بسیار رایج پکیج دیواری است. پس اگر صدای پکیج شما مانند آب جوش کتری بوده یعنی هوا در داخل سیستم گرمایش محبوس شده است. یکی از راه های حذف هوا، تخلیه کردن رادیاتورها را می باشد.

دست شخصی که روی شوفاژ قرار دارد
داغ نشدن پکیج دیواری

یکی دیگر از دلایل رایج کتری، تجمع رسوب آهک است. “آب سخت” اصطلاحی بوده که برای توصیف آبی که محتوای معدنی بالایی دارد، استفاده می شود. تجمع رسوب آهک به مقدار کلسیم موجود در آب مربوط می شود. هنگامی که این رسوب ایجاد می شود، جریان آب را محدود می کند با گذشت زمان، این می تواند باعث شود آب در اطراف مبدل حرارتی دیگ گیر کند و مبدل بیش از حد گرم و منبسط شود و بخار تولید کند که باعث ایجاد صدای سوت ایجاد می شود.

سایر دلایل کتری شامل گیرکردن پمپ و تجمع زباله یا لجن در اطراف مبدل حرارتی است. هر دوی این مشکلات می توانند تأثیر جدی بر راندمان پکیج شما داشته باشند.

صدای غرغر از رادیاتورها و لوله ها

صداهای غرغر به چند دلیل اتفاق می افتد. اولین و راحت‌ ترین موردی که قابل تعمیر بوده، خونریزی رادیاتور است. باقی ماندن هوای محبوس در سیستم می ‌تواند منجر به مشکلات بزرگ ‌تری شود، بنابراین بهتر است این مشکل را سریعاً رفع کنید.

نوعی شوفاژ که دستگاه دماسنجی به آن وصل است
علت صداهای پکیج های دیواری
فردی درحال تعمیر پکیج دیواری
هزینه تعمیر پکیج و شوفاژ

زمزمه ، وزوز یا لرزش در پکیج

صداهایی که از پکیج می آیند یا به دلیل انسداد لوله ورودی هوا یا مسدود شدن فیلتر هوا هستند. ورودی لوله هوا در پکیج قرار دارد که به بیرون منتهی شده و باعث می شود آن را در معرض آلودگی هایی قرار دهد که می توانند لوله را مسدود کنند. با قرار دادن دست خود روی نقطه ورودی لوله، به سرعت متوجه خواهید شد که آیا می توانید هوا را احساس کنید. اگر نمی توانید، به احتمال زیاد لوله مسدود شده است.

دلیل روشن نشدن پیکیج

اگر متوجه شدید که پکیج دیواری شما در یک زمان برنامه ریزی شده روشن نمی شود، ممکن است مشکلی در تایمر زمان بندی وجود داشته باشد. ممکن است این مشکل به دلیل تغییر ساعت یا تنظیم نادرست گزینه ‌ها باشد. بنابراین، سعی کنید تنظیمات را به درستی انجام دهید یا اگر بلد نیستید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

چرا پیکیج بیشتر حد داغ می شود؟

اگر هنگام باز کردن شیر، آب گرم، ولرم می ماند، یا فقط زمانی که پکیج دیواری روشن است آب گرم دریافت می کنید، به احتمال زیاد دریچه دیورتر معیوب یا ترمیستور آب گرم معیوب باشد. پس ابتدا از یک مهندس بخواهید که ترمیستور را تعویض کند، زیرا این قطعه کوچک نسبتا ارزان است. با این حال، ممکن بوده نیاز به تعویض دریچه دیورتر یا جدا کردن و تعویض واشر و اسپیندل دیاگرام باشد.

فردی درحال جا انداختن پیکج
نسب و برسی پکیج های دیواری

دلیل مختل شدن عملکرد پکیج چیست؟

اول از همه، سیستم های گرمایشی مملو از لوله ها و قطعاتی هستند که به طور طبیعی منبسط و منقبض می شوند. به این ترتیب، مقداری از صدای قابل شنیدن که از لوله ها، دیگ بخار، رادیاتورها و مخزن آب گرم شما می آید طبیعی است. با این حال، نظارت دقیق روی سیستم گرمایش به شما کمک می کند تا خطاهای احتمالی را تشخیص دهید و مشکلات جزئی را قبل از جدی شدن بر طرف کنید. برخی از دلایل اصلی مختل شدن عملکرد پکیج عبارتند از:

 • رسوب آهک به خصوص در اطراف تبادل حرارتی
 • گرم شدن بیش از حد
 • مشکلات پمپ
 • ترموستات معیوب
 • فشار آب کم یا آب ناکافی
 • سایر مسائل مکانیکی یا الکتریکی داخلی دیگ بخار
نوعی پکیج دیواری
نوعی پکیج دیواری

هزینه تعمیر پکیج دیواری به چه عواملی بستگی دارد؟

بررسی سالانه پکیج دیواری بهترین راه برای حفظ وضعیت کارکرد خوب آن، تشخیص زودهنگام مشکلات و محدود کردن تعمیرات پرهزینه است. این نکته را باید در نظر بگیرید که پکیج های ناکارآمد یا معیوب برای شما هزینه زیادی خواهند داشت. از طرفی، با افزایش قیمت انرژی، حفظ یک سیستم گرمایش مرکزی روان و کارآمد بیش از همیشه مهم است.

هزینه تعمیر پکیج دیواری می تواند به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل بستگی داشته باشد. هرچه مشکل بزرگ تر باشد، تعمیر آن وقت گیر تر بوده و هزینه آن بالاتر است. از طرفی، شرکتی که خدمات تعمیر را به آن می سپارید می تواند هزینه متفاوتی نسبت به شرکت های دیگر بگیرد.

چرا باید فناوران سرویس را انتخاب کنیم؟

اگر پکیج دیواری شما خراب شود، فناوران سرویس بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات تعمیر اسپرسو ساز، شوفاژ، پکیج دیواری و غیره می تواند آن را تعمیر و راه اندازی کند. هدف ما این است که پکیج دیواری شما کار کند و کل خانه را در سریع ترین زمان گرماکند. ما تعمیرات نامحدودی را به مشتریان خود ارائه می دهیم.

 پس اگر به تعمیرات مقرون به صرفه نیاز دارید، متخصصان ما خدماتی را ارائه می دهند که می تواند به جلوگیری از هرگونه هزینه تعمیر غیر منتظره کمک کند. پس چرا وقت خود را تلف می کنید. اگر نیاز به تعمیر پکیج دیواری خود دارید، همین امروز با یکی از کارشناسان ما صحبت کنید.

مراحل انجام کار

مرحله چهارم

بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی، میتوانید هزینه را به تکنسین و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

مرحله سوم

تکنسین جهت هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله دوم

کارشناسان ما با در نظر گرفتن نوع دستگاه، برند، مشکل دستگاه و لوکیشن، درخواست شما را به بهترین تکنسین تخصیص می دهند.

مرحله اول

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید.

نظرات مشتریان