تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی یکی از پرمصرف ترین لوازم خانگی می باشد که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر زیادی در تمیزی خانه ها دارد. اگر جاروبرقی طی مدت طولانی بدون مراقبت های درست مورد استفاده قرار بگیرد، ممکن است دچار مشکلاتی شود و هزینه های متعددی را به همراه داشته باشد. برای نگهداری بهتر از جاروبرقی بهتر است هرچندوقت یکبار لوله های آن را تمیز نمایید چراکه که ماندن گرد و غبار در جاروبرقی می تواند فشار زیادی به آن وارد نماید. نگهداری درست و مراقبت از جاروبرقی موجب می شود که این دستگاه عملکرد بهتر و طول عمر بالاتری داشته باشد.
نخستین اقدامی که در صورت روشن نشدن جاروبرقی باید انجام بدهید این است که آن را به پریز برق دیگری وصل نمایید تا مطمئن شوید مشکل ایجاد شده از پریز برق نیست.

ویژگی های فناوران سرویس

متخصصان با تجربه

تکنسین های مجموعه فناوران سرویس باتجربه و خبره هستند و به صورت دوره ای خود را به روز کرده و با جدیدترین مدل های لوازم خانگی آشنا هستند.

گارانتی خدمات

فناوران سرویس با ارائه گارانتی خدمات خود ، باعث ایجاد آرامش خاطر برای مشتریان می شود برخلاف دیگر رقبای این حوزه.

سرعت در ارائه خدمات

ما مفتخریم که در کمتر از 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی کنیم و در انجام خدمات شما بشتابیم.

هزینه های منصفانه

تمام هزینه هایی ک شما متقبل خواهید شد در کمال انصاف خواهد بود و تماما پس از پایان کار پرداخت خواهید کرد.

اولویت با تعمیر خدمات

از آنجایی که تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شما می کند اگر قطعه شما قابل تعمیر باشد اولویت با تعمیر است و سپس تعویض با قطعه اورجینال.

خدمات سرویس و تعمیر جاروبرقی فناوران سرویس

نکته مهم دیگر این است که در صورت بروز هر مشکلی در جاروبرقی به تکنیسن مراجعه نمایید چراکه در صورت نادیده گرفتن آن ممکن است با مشکلات بزرگی رو به رو بشوید.
سرویس جاروبرقی نیز از جمله اقداماتی است که می تواند به افزایش طول عمر جاروبرقی و عملکرد بهتر آن کمک کند. در فرایند انجام سرویس جاربروقی قطعه هایی مانند ذغال، موتور، کاکتور، پروانه، بلبرینگ و سیم جمع کن مورد بررسی قرار می گیرند و دستگاه شست و شو و بادگیری می شود.
به طور کلی می توان گفت عمر مفید جاروبرقی ها حدودا 8 تا 12 سال می باشد و پس از گذشت این مدت، ممکن است دچار مشکلات و نقص هایی شوند. برخی از قطعات این دستگاه نیز ممکن است پس از پایان عمر مفید آن، از کار بفتند.

فردی که با ابزاری در حال تعمیر جاروبرقی میباشد
نکات مهم درباره تعمیر جاروبرقی

مشکلات رایج که باعث درخواست برای تعمیر جاروبرقی می شود

به طور کلی جاروبرقی می تواند در اثر عواملی مانند نوسانات برق، استفاده نادرست و ضربه  دچار مشکل شود.

اجزای جاروبرقی عباتند از موتور، سیم جمع کن، پاکت، فیلتر، لوله تلسکوپی، لوله خرطومی و پارویی؛ که از این میان، تعمیر فقط در رابطه با موتورو سیم جمع کن اتفاق می افتد و در مورد بقیه اجزا امکان تعمیر وجود ندارد.

شما می توانید برای تعمیر جاروبرقی و انواع مختلف وسایل برقی به سایت فناوران سرویس مراجعه کنید و از خدمات متعدد و گسترده این سایت استفاده نمایید. همچنین شما می توانید از خدمات دیگر این مجموعه مانند تعمیر کولر گازی، ظرف شویی، لباس شویی و … نیز استفاده نمایید.

روشن نشدن و بروز مشکل در جاروبرقی می تواند علل متفاوتی داشته باشد که بهتر است برای تعمیر و بررسی آن از تکنسین کمک گرفته شود. در صورتی که دوشاخه سالم باشد و پریز برق نیز مشکلی نداشته باشد، علت و نشانه خرابی جاروبرقی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

لوله جاروبرقی به همراه سری آن
سرویس به موقع جاروبرقی و تاثیر آن بر بهبود عملکرد دستگاه
 • درخواست تعمیر جاروبرقی برای روشن نشدن آن: روشن نشدن جاروبرقی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد مانند: سوختن موتور، خراب بودن دکمه روشن و خاموش و پر بودن پاکت.
 • دلیل سوختن موتور جاروبرقی: سوختن موتور جاروبرقی یکی از مشکلات رایجی است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند. معمولا دلایلی مانند استفاده طولانی مدت از دستگاه، گرم شدن موتور، ضربه به موتور، فرسودگی دستگاه و کثیفی موتور می تواند علل سوختن موتور جاروبرقی در نظر گرفته شود.
 • علت کاهش مکش: یکی از مهم ترین عواملی که می تواند منجبر به کاهش مکش جاروبرقی شود، پر بودن پاکت می باشد. نکته مهم دیگر این است که در صورتی که متوجه شدین مکش جاروبرقی کاهش یافته است، فورا اقدام به تعمیر نمایید و تا زمان تعمیر از آن استفاده نکنید. چراکه این کار ممکن است به موتور دستگاه آسیب برساند. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که کاهش مکش جاروبرقی ممکن است در اثر تجمع آشغال ها در برس اتفاق افتاده باشد که این احتمال نیز بهتر است بررسی شود. 

شما می توانید با انجام یک سرویس دوره ای قدرت مکش دستگاه را تا 70 درصد افزایش دهید. نکته مهم دیگر این است که کیسه جاروبرقی را به طور مداوم بررسی نمایید و اگر ظرفیت آن ها به میزان سه چهارم پر شده باشد، بهتر است آن را تعویض نمایید. همچنین شما می توانید فیلتر های جاروبرقی را هم به طور ماهیانه تمیز کنید.

• دلیل بسته شدن لوله خرطومی جاروبرقی: یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید گیر کردن اشیا در لوله خرطومی جاروبرقی می باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید، می توانید لوله را از دستگاه جدا نمایید و مشکل بوجود آمده را برطرف کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که در هنگام برداشتن اشیا و رفع انسداد لوله دقت کنید که لوله جاروبرقی نشکند. اگر در هر شرایطی لوله دچار مشکل شد بهتر است فورا اقدام به تعمیر آن نمایید.

سریه جاروبرقی به همراه لوله آن
مشکلات رایج که باعث درخواست برای تعمیر جاروبرقی می شود

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

 • خاموش شدن یک دفعه جاروبرقی هنگام کار کردن: خاموش شدن جاروبرقی در هنگام کار نیز یکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن روبه رو شوید؛ این مشکل معمولا به دلیل داغ شدن جاروبرقی و استفاده طولانی مدت از آن رخ می دهد. به طور کلی توصیه می شود هنگام استفاده از جاروبرقی، هر 15 دقیقه آن را خاموش کنید و پس از استراحت کوتاهی دوباره به کار خود ادامه دهید. در برخی از مدل های جاروبرقی سنسوری وجود دارد که در هنگام گرم شدن دستگاه به صورت اتوماتیک آن را خاموش می کند که این عمل منجر به آسیب کم تر به دستگاه می شود.
موتور جاروبرقی
دلیل سوختن موتور جاروبرقی
 • داشتن بوی سوختگی: عوامل متعددی می تواند منجر به استشام بوی سوختگی از جاروبرقی شود که این عوامل عبارتند از : پر بودن کیسه جاروبرقی، پارگی تسمه، نیم سوز شدن موتور و سوختن موتور. توصیه می شود هنگام استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی فورا برای تعمیر آن اقدام نمایید و تا زمان تعمیر از آن استفاده نکنید. استشمام بوی سوختگی همچنین می تواند به دلیل تمام شدن زغال موتور در جاروبرقی باشد که می توانید با تعمیر دستگاه این مشکل را برطرف نمایید.
 • دلیل خرابی چرخ های آن: به طور کلی گذشت زمان زیاد و استفاده طولانی مدت از جاروبرقی می تواند منجر به خراب شدن چرخ های آن گردد. اگر با این مشکل مواجه شدید می توانید اقدام به تعویض چرخ های جاروبرقی نمایید.
 • علت پس دادن خاک: باید توجه داشته باشید که عدم تعویض پاکت جاروبرقی طی مدت زمان طولانی و همچنین عدم تعویض فیلتر آن می تواند منجر به مشکلاتی مانند پس دادن خاک توسط دستگاه شود. توصیه می کنیم برای حفظ عمکلرد مناسب دستگاه از کیسه های یکبار مصرف استفاده نمایید چراکه استفاده از پاکت های دائمی می تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند کاهش کیفیت پاکت و ورود گرد و غبار به داخل موتور جاروبرقی شود.

همچنین شما می توانید به طور ماهیانه قطعات قابل جدا شدن را باز نموده و با یک دستمال نم دار آن هارا تمیز کنید؛ این کار موجب می شود طول عمر دستگاه شما افزایش یابد و کم تر دچار مشکل شود.

 • مشکل داغ شدن جاروبرقی: در مورد داغ شدن جاروبرقی حین کار نیز می توان به عوامل متعددی مانند انسداد لوله جاروبرقی، نیم سوز شدن موتور، سوختن برد، پر شدن کیسه جاروبرقی، کثیف بودن فیلتر جاروبرقی، خراب شدن فن جاروبرقی و خرابی ترموستات اشاره نمود.
 • درخواست تعمیر جاروبرقی به دلیل خراب شدن دکمه خاموش روشن: خراب شدن دکمه روشن و خاموش جاوربرقی می تواند عملکرد آن را دچار مشکل نماید. اگر دکمه جاروبرقی دچار مشکل شده باشد، شما می توانید آن را تعمیر یا تعویض نمایید.
لوله جاروبرقی
علت کاهش مکش

تعمیر جاروبرقی به صورت تخصصی

 • جاروبرقی یکی از وسایل ضروری در هر خانه ای به حساب می آید و به همین دلیل به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر از سایر وسایل نیز ممکن است دچار مشکل شود. از آن جایی که امروزه محصولات موجود در بازار تنوع بالایی دارند، تعمیر جاروبرقی نیز به کاری پر چالش تبدیل شده است.

  همچنین افزایش امکانات این دستگاه ها نیز موجب شده است که عملکرد پیچیده تری داشته باشند و این امر فرایند عیب یابی را سخت تر نموده است. امروزه جاروبرقی های پیچیده تری در بازار یافت می شوند که دارای امکاناتی مانند نظافت خودکار، شستن سطوح و مکش مایعات می باشند.

 برخی از مشکلات جاروبرقی با اقدامات ساده ای مانند تعویض فیلتر یا پاکت، به راحتی برطرف می شوند اما برای برخی مشکلات ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی باشد. در هنگام بروز مشکلات اساسی بهتر است کار را به تکنسین ماهر بسپاریم. شما می توانید برای تعمیر جاروبرقی به سایت فناوران سرویس مراجعه کرده و از خدمات گسترده این مجموعه استفاده نمایید. این مجموعه همچنین خدمات مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی و … را نیز برای کاربران ارائه می کند.

نوعی جاروبرقی
دلیل بسته شدن لوله خرطومی جاروبرقی

در این مجموعه خدمات تخصصی در حوزه تعمیر ماکروفر پاناسونیک و انواع دستگاه های نیز در نظر گرفته شده است که افراد می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد تعمیر جاروبرقی ها یافتن قطعاتی می باشد که دچار مشکل می باشند. توجه داشته باشید که قطعات برخی از برند های خارجی در بازار یافت نمی شود بنابراین امکان تعویض قطعه برای آن ها وجود ندارد.

مراحل انجام کار

مرحله چهارم

بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی، میتوانید هزینه را به تکنسین و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

مرحله سوم

تکنسین جهت هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله دوم

کارشناسان ما با در نظر گرفتن نوع دستگاه، برند، مشکل دستگاه و لوکیشن، درخواست شما را به بهترین تکنسین تخصیص می دهند.

مرحله اول

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت کنید.

نظرات مشتریان